وزیر خارجه فرانسه امروز به تهران می آید

وزیر خارجه فرانسه امروز به تهران می آید
دوشنبه 11 بهمن 1395 - 10:29

ژان مارک ایرو وزیر خارجه فرانسه امروز (دوشنبه) در سفری دو روزه به تهران می آید.

العالم ـ ایران

وزیر خارجه فرانسه قرار است در سفر دو روزه خود (دوشنبه و سه شنبه 11 و 12 بهمن ماه 1395) به تهران با همتای ایرانی خود محمد جواد ظریف و حسن روحانی رییس جمهور کشورمان دیدار کند.

مجید تخت روانچی معاون اروپایی و آمریکای وزیر امور خارجه در ارتباط با سفر امروز وزیر امور خارجه فرانسه به تهران گفت: این سفر در ادامه بحث‌ها و گفت‌وگوهایی است که پیش از این با فرانسه داشتیم.

 وی با بیان این‌ که «سفر چندماه پیش بنده به فرانسه در چارچوب مشورت های سیاسی منظم بین دو کشور انجام شد» افزود: سفر وزیر امور خارجه فرانسه به تهران علاوه بر بحث برگزاری کمسیسون مشترک دو کشور در همین چارچوب انجام می‌شود.

وزیر امور خارجه فرانسه در سفر به تهران در اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه شرکت و با مقام‌های کشورمان دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

ایرو را در این سفر هیئتی متشکل از بیش از ۶۰ شرکت فرانسوی انجام می شود، علاوه بر ملاقات با مقام های ایرانی و  حضور در اولین کمیته مشترک اقتصادی فرانسه و ایران، امضا توافق نامه هایی بین طرفین دانست و از گسترش همکاری های دوجانبه در حوزه های آموزش و پژوهش خبرداد.


همچنین سایت وزارت امور خارجه فرانسه خاطرنشان کرد که ژان مارک آیرو در سفر خود در رابطه با مسائل منطقه به ویژه بحران سوریه، یمن و عراق و نقش ایران در حل آنها از طریق به کار گیری ابزار سیاسی همچنین مقابله با تروریسم و برقراری صلح در منطقه گفت و گو خواهد کرد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها