محاکمۀ اسیران اعتصاب کنندۀ در زندان‌های"اسرائیل"

محاکمۀ اسیران اعتصاب کنندۀ در زندان‌های
دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 - 15:17

مقامات زندان های رژیم صهیونیستی، به محاکمۀ داخلیِ اسیران پرداخت و احکامی غیرقانونی در حق آنان صادر کرد.

العالمبا خبرنگاران

به گزارش خبرنگار شبکه العالم، واحد اطلاع رسانی کمیتۀ امور اسیران و آزادگان و باشگاه اسیر فلسطینی، جزئیات ملاقات "کریم عجوه" نمایندۀ این کمیته را با "نائل البرغوثی" و "محمد القیق"، اسیرانِ فلسطینی که در زندان عسقلان به سر می برند، منتشر کرد.

به گفتۀ عجوه، سازمان زندان های رژیم صهیونیستی، نائل البرغوثی و 30 تن دیگر از اسیران را که 18 روز است به اعتصاب غذا پیوسته اند، از زندان های "اوهلی کیدار" و "رامون" و "النقب" به زندان "عسقلان" منتقل کرده است.

به گفتۀ نماینده کمیتۀ امور اسیران، حال البرغوثی که 59 سال دارد، به صورت آشکاری وخیم است و تاکنون 5 کیلوگرم وزن کم کرده است.

وی افزود: اسیران، برای زنده ماندن تنها آب می نوشند و از پذیرش تزریق سرم سر باز می زنند. سلول های این افراد کاملاً خالی است و تنها وسایل موجود در این سلول ها، مسواک و خمیردندان و دو لباس زیر و لباس زندان است.

محمد القیق، اسیر فلسطینی که در اعتصاب غذا به سر می برد نیز خبر داد که از سرگیجه و استفراغ متوالی رنج می برد و تاکنون شش کیلوگرم وزن کم کرده است.

وی همچنین خبر داد که آن ها را در زندان هایی تنگ و کثیف نگهداری می کنند و برای آن ها محاکمه هایی داخلی ترتیب دادند و هر یک از این اسیران را به پرداخت 200 شِکِل جریمه نقدی و دو ماه محرومیت از ملاقات محکوم کردند.

205

پربیننده ترین خبرها