رفتار عجیب خلبان پاکستانی در حین پرواز!

رفتار عجیب خلبان پاکستانی در حین پرواز!
چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 - 14:46

شرکت بین المللی هواپیمایی پاکستان، یک خلبان را که جان 305 مسافر هواپیما را به خطر انداخته بود، از کار تعلیق کرد. وی کابین خلبان را ترک کرده و برای خواب به قسمت اقتصادی رفته بود.

العالم - آسیا
روزنامه ایندیپندنت، چاپ لندن نوشت نوشت یکی از مسافران گفته است تا وقتی که خلبان خواب بود ما احساس امنیت نداشتیم.
ایندیپندنت می نویسد در طول مدت تحقیقات شرکت ملی حمل و نقل پاکستان درباره این حادثه، خلبان از کار معلق می شود. این شرکت هیچ توضیحی درباره جزئیات و زمان و نتایج این تحقیقات نداد.
"جان والتون"، کارشناس پرواز به این روزنامه گفت شرکت های هواپیمایی اغلب برای سفرهای طولانی از دو خلبان استفاده می کنند تا خلبان ها فرصت استراحت داشته باشند.
این اتفاق در 26 آوریل گذشته به هنگام برخاستن هواپیما از فرودگاه اسلام آباد به مقصد لندن رخ داد. در این زمان بود که خلبان اصلی به نام "امیر اخطر هاشمی" احساس کرد نیاز به خواب دارد لذا با ترک کابین خلبان، بدترین کار ممکن را انجام داد.
روزنامه پاکستانی "داون" نوشت پس از خروج خلبان اصلی، خلبان دوم جای وی نشست و کمک خلبان نیز در کنار وی بود.
"هاشمی"، خلبان اصلی هواپیما در طول بازجویی ترک کابین برای خواب را به کلی انکار کرد. حال آنکه یکی از مسافران از وی در حالی که خواب بود، عکس گرفته بود.
یکی از مسافران، که از این وضعیت به شدت برآشفته بود شکواییه ای تدوین کرده و همراه با عکس برای شرکت هواپیمایی ارسال کرد.
این حادثه تقریبا یک ماه پس از انجام تحقیقات درباره سوار کردن مسافر بیش از ظرفیت هواپیما رخ می دهد؛ گفتنی است در پروازی از همین شرکت، 7 مسافر صندلی نداشتند.
208

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها