پیام تبریک روحانی به رئیس جمهور قرقیزستان

پیام تبریک روحانی به رئیس جمهور قرقیزستان
چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 - 15:08

رییس‌ جمهور در پیامی به آقای الماس بیک آتامبایف همتای قرقیزستان خود فرا رسیدن بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان را تبریک گفت.

العالم- ایران

 حجت الاسلام حسن روحانی رییس‌ جمهور در پیامی به آقای الماس بیک آتامبایف همتای قرقیزستان خود فرا رسیدن بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان را تبریک گفت.

متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای الماس بیک آتامبایف

رییس جمهور قرقیزستان

مایلم صمیمانه‌ترین تبریکات خود را به مناسبت فرا رسیدن بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان ابراز نمایم.

طی بیست و پنج سال گذشته، دو کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان در چارچوب احترام متقابل و منافع مشترک، گام‌های بلندی برای توسعه مناسبات برداشته‌اند و اطمینان دارم که این مسیر همچنان در جهت رفاه دو ملت و در راستای تأمین و تحکیم صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی تداوم خواهد یافت.

بر این باورم که عبور موفقیت آمیز از چالش‌ها و تهدیدات منطقه‌ای، در گرو تعامل سازنده و همکاری و هم‌افزایی همه کشورهای آسیای مرکزی است و رایزنی‌های فیمابین به ایجاد امنیت پایدار و تعمیق بیش از پیش مناسبات دوستانه منجر خواهد شد.

از خداوند متعال سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و شادکامی مردم قرقیزستان را مسألت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها