بالاترین تلفات درگیری مسلحانه؛ سوریه دوم شد!

بالاترین تلفات درگیری مسلحانه؛ سوریه دوم شد!
پنج‌شنبه 21 ارديبهشت 1396 - 16:39

موسسه بین‌المللی «مطالعات راهبردی» لندن می‌گوید درگیری‌های روزمره میان باندهای خلافکار در مکزیک، این کشور را در رده دوم فهرست بالاترین آمار تلفات درگیری‌های مسلحانه قرار داده است.

العالم - آمریکا

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در سال 2016، مکزیک در رده دوم بالاترین آمار تلفات درگیری‌های مسلحانه در جهان قرار داشته و تنها سوریهِ درگیر بحران چندساله، در این رده‌بندی از مکزیک بالاتر است.

به نوشته خبرگزاری اروپا پرس، این آمار نتیجه تحقیقات تازه موسسه بین‌المللی «مطالعات راهبردی» لندن، با عنوان «بررسی درگیری‌های مسلحانه» بوده است.

بر اساس این گزارش، طی 12 ماه سال 2016، حدود 23000 مورد تلفات ناشی از درگیری مسلحانه ثبت شده که بخش اعظم این موارد مربوط به درگیری میان باندهای خلافکار و قاچاقچیان مواد مخدر بوده است.

سوریه تنها کشوری در جهان است که در این آمار طی 5 سال متوالی عنوان اولین کشور مرگبار را به خود اختصاص داده است. در سال 2016، بیش از 50000 نفر در درگیری‌ها در سوریه کشته شده‌اند.

به گفته «جان چیپمن» مدیر این موسسه، رقم مرگ و میر درگیری‌های مسلحانه در مکزیک در مقایسه با کشورهایی مانند افغانستان، عراق و سومالی که سایه جنگ و درگیری در آن‌ها موج می‌زند بسیار بالاتر است و نکته قابل توجه این است که بیشترین آمار مرگ و میر را اسلحه به خود اختصاص داده است.

گزارش سال 2016 نشان میدهد که آمار مرگ و میر مرتبط با درگیری‌های مسلحانه در سراسر جهان، ده هزار نفر کاهش یافته است./فارس

پربیننده ترین خبرها