جزئیات عملیات سِرّی ترور رهبر کرۀ شمالی فاش شد

جزئیات عملیات سِرّی ترور رهبر کرۀ شمالی فاش شد
جمعه 22 ارديبهشت 1396 - 21:09

سفارت کرۀ شمالی در مسکو، جزئیات عملیاتِ 300 هزار دلاری آمریکا و کرۀ شمالی برای ترور رهبر کرۀ شمالی را فاش کرد.

العالم آسیا

سفیر کرۀ شمالی در مسکو، در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد: سازمان های اطلاعات آمریکا و کرۀ جنوبی، 300 هزار دلار به یک شهروند کرۀ شمالی دادند تا عملیات ترور "کیم جونگ اون" رهبر کرۀ شمالی را سامان دهی کند. سازمان اطلاعات آمریکا، این شخص را در زمانی که در شرکتی در منطقۀ خابروفسک در روسیه مشغول به کار بود، اجیر کردند.

به گفتۀ سفیر کرۀ شمالی، برنامه ریزی برای ترور کیم جونگ اون، سال ها طول کشید و قرار بر این بود که رهبر کرۀ شمالی در مراسم جشنی مردمی صورت بگیرد. برنامه ترور رهبر کرۀ شمالی به وسیلۀ مواد سمی، پرتوزا و شیمیایی در نظر گرفته شده بود. آمریکایی ها برای اجرای این برنامه دو بار پول پرداخت کردند که جمعاً بالغ بر 20 هزار دلار بود. آن ها همچنین یک دستگاه ارتباط ماهواره ای در اختیار عاملان این عملیات قرار دادند تا با آن ها در تماس باشند.

سفیر کرۀ شمالی در ادامه گفت: برنامه ریز این عملیات تهدید شده بود که در صورت افشای این عملیات، اعضای خانواده اش کشته خواهند شد. او پس از بازگشت به کرۀ شمالی به وسیله دستگاه ارتباطی، آموزش های لازم دربارۀ چگونگی اجرای عملیات ترور را دریافت کرد.

مسئول اجرای عملیات ترور رهبر کرۀ شمالی در اواخر سال 2016، فعالیت های خود را گسترش داد و مزدوران جدیدی را با خود همراه کرد و از سازمان اطلاعات آمریکا خواست 200 هزار دلار به عنوان کارمزد به او پرداخت کند. او توانست چندین نشست در چین برگزار کند و مبالغ اضافی مدنظر را دریافت کند.

این عملیات، تحت طبقه بندی بسیار سری در جریان بود، زیرا حساسیت آن به حدی بود که فاش شدن آن می توانست به بروز جنگی بزرگ در شبه جزیره کره منجر شود.

205

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها