سعد حریری علیه نصرالله و اسد چه گفت؟

سعد حریری علیه نصرالله و اسد چه گفت؟
شنبه 23 ارديبهشت 1396 - 21:48

نخست وزیر لبنان پس از دیدار با «میشل عون»در کاخ ریاست جمهوری عنوان کرد که سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله ارتباطی به لبنان ندارد، اما حزب الله نماینده قشر گسترده ای از برادران شیعه است.

العالم-لبنان

به گزارش الحیاه، «سعد حریری» نخست وزیر لبنان با «میشل عون» در کاخ ریاست جمهوری دیدار و اظهاراتی را علیه حزب الله لبنان مطرح کرد.

وی در این دیدار ادعا کرد: سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله ارتباطی به لبنان ندارد اما حزب الله نماینده قشر گسترده ای از برادران شیعه ما هست. مسایلی وجود دارد که با حزب الله تا قیامت بر سر آن اختلاف خواهم داشت؛ از جمله سوریه و سلاح حزب الله. من باید کشور و اقتصادش را حرکت دهم و اختلافاتم با حزب الله نیز سر جایش است. راه پدرم یعنی شهید رفیق حریری را که شخصیتی میانه رو بود، تکمیل خواهیم کرد.

سعد حریری سپس اظهاراتی علیه نظام سوریه مطرح کرد و مدعی شد: «بشار اسد بزرگترین جنایتکار در دوران ما است. روابط ما با ایران باید بدون مداخله باشد و ما کشوری عربی هستیم».

وی در ادامه درباره روابط خود با محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی و محمد بن نایف ولیعهد سعودی گفت: روابط ما عالی است و به دستاوردهای سعودی ها افتخار می کنم. موفقیت طرح اقتصادی آنها دست خود سعودی ها است. از سوریه تا عراق و تا لیبی و یمن روزی مجددا در کنار هم زندگی خواهند کرد و کشورشان را می سازند.

 

مهر

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها