جلسه غیر علنی مجلس با حضور وزرای اطلاعات و کشور

جلسه غیر علنی مجلس با حضور وزرای اطلاعات و کشور
يکشنبه 21 خرداد 1396 - 10:17

جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی با حضور وزرای اطلاعات و کشور برگزار شد.

العالم- ایران

اکبر رنجبرزاده افزود: در این جلسه حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه حضور دارند.
وی اضافه کرد: قرار است گزارشی در مورد حادثه تروریستی روز چهارشنبه در تهران، به نمایندگان ارائه و جزئیات بیشتری در اختیار آنان قرار داده شود که ممکن است جلسه غیر علنی بیش از دو ساعت به طول بینجامد.
 در دو حمله تروریستی جداگانه که صبح چهارشنبه گذشته رخ داد، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، 17 نفر شهید و 56 نفر مجروح شدند.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. سه مهاجم به ساختمان مجلس نیز در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند.
وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویست ها اعلام کرد: «تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند پنج نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.»
گروهک تروریستی داعش روز چهارشنبه مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و حرم امام(ره) را برعهده گرفته بود.
آیین وداع با شهدای حادثه تروریستی تهران صبح جمعه با حضور سران سه قوه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جمعی از وزیران، مسئولان لشگری و کشوری و خانواده شهدای ترور در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
پیکر پاک شهدای ترور بعد از نماز جمعه تهران با حضور چندصد هزار نفری مردم روزه‌دار از مقابل دانشگاه تهران تا خیابان حافظ تشییع و به بهشت زهرا(س) منتقل شد. 

ایرنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها