اردن تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی را محکوم کرد

اردن تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی را محکوم کرد
دوشنبه 29 خرداد 1396 - 10:02

دولت اردن ورود شمار زیادی از نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به صحن‌های مسجد مبارک الاقصی را محکوم کرد.

العالم-فلسطین اشغالی

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دولت اردن ورود شمار زیادی از نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به صحن‌های مسجد مبارک الاقصی به همراه شهرک‌نشینان تندرو را که در جریان آن حملاتی هم علیه برخی نمازگزاران فلسطینی صورت گرفت، محکوم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، محمد مومنی، وزیر اطلاع رسانی دولت اردن و سخنگوی این دولت خاطرنشان کرد: ما این اقدامات تنش‌زا را که هتک حرمت مسجد مبارک الاقصی و خدشه دار کردن احساسات مسلمانان در سراسر جهان به شمار می‌رود، محکوم می‌کنیم.

مومنی تصریح کرد که رژیم صهیونیستی به عنوان طرف اشغالگر بخش شرقی قدس بر اساس تعهدات خود به موجب قوانین بین‌المللی و حقوق بشر بین‌المللی، مسئولیت محافظت از مسجد الاقصی و نمازگزاران و نیروهای اداره اوقاف قدس و امور مسجد الاقصی را بر عهده دارد.

وی خواستار توقف فوری این اقدامات تنش‌زا و به دور از احساس مسئولیت شد که به تلاش‌های صورت گرفته برای تحقق صلح و سازش عادلانه و فراگیر ضربه می‌زند و اقدامات بین‌المللی برای از سر گیری مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی را هم تضعیف می‌کند.

محمد مومنی تصریح کرد که کشورش یادداشتی اعتراضی به سفارت رژیم صهیونیستی در امان تحویل داد تا به دست دولت صهیونیستی برسد. در این یادداشت اعتراضی، تجاوزات اخیر رژیم اشغالگر قدس به مسجد الاقصی محکوم و بر لزوم توقف این اقدامات تاکید شده است./ایسنا

پربیننده ترین خبرها