اطلاعات 200 میلیون رای دهنده آمریکایی برملا شد!

اطلاعات 200 میلیون رای دهنده آمریکایی برملا شد!
سه شنبه 30 خرداد 1396 - 14:25

تارنمای خبری سی ان ان گزارش داد که بدلیل تنظیمات نادرست امنیتی اطلاعات حدود 200میلیون رای دهنده ثبت نام شده آمریکایی در انتخابات بصورت آنلاین برملا شد.

 العالم-آمریکا
 سی ان ان به نقل ازشرکت امنیتی 'آپ گارد' (UpGuard) اعلام کرد که اطلاعات درز پیدا کرده شامل مجموعه های گردآوری شده توسط جمهوریخواهان ازداده های شرکت 'دیپ روت آنالیتیکز' و دو پیمانکار دیگر در این خصوص است که در برگیرنده اسامی، تاریخ تولد، نشانی پستی رای دهندگان ثبت نام شده و نشانی شبکه های اجتماعی آنها می باشد.
بنابراین گزارش، حجم این اطلاعات حدود 1.1 ترابایت بوده که بدون داشتن رمز قابل دانلود شده بودند.
'کریس ویکری'(Chris Vickery) تحلیلگر شرکت آپ گارد در زمینه خطر حملات سایبری به اطلاعات مربوط به 198میلیون رای دهنده آمریکایی در مورخ 12 ژوئن برابر با 22 خردادماه گفت:پس از دو روز تلاش موفق به ایمن سازی این اطلاعات شده اند.
بنابراین گزارش، 'پولتیکو' در ماه اکتبر گذشته گفته بود که آمریکا اندکی بیش از 200 میلیون رای دهنده دارد.
این تحلیگر مسائل سایبری دراین باره به سی ان ان گفت: این اطلاعات به مانند یک DNA برای تحلیل رای دهندگان آمریکایی می ماند، اطلاعات می تواند برای اینکه مشخص سازد بطور مثال یک رای دهنده درمورد بخصوصی چه رای خواهد داد، مورد استفاده قرار گیرد.
سی ان ان درادامه افزود: شرکت دیپ روت نیز در بیانیه ای اعلام کرد این اطلاعات در اول ژوئن زمانی که تنظیمات امنیتی این داده ها به روز رسانی می شد، در معرض استفاده همگان قرار گرفته است.
درهمین حال 'کمیته ملی جمهوریخواهان' (RNC) نیز در بیانیه ای اعلام کرد که همکاری بیشتر با شرکت دیپ روت را بنابر نتیجه گیری های به عمل امده از تحقیقات روند امنیتی سیستم ها، متوقف کرده است.
این اطلاعات توسط شرکت دیپ روت بر روی سرورذخیره سازی ' Amazon S3 ' قرار داشته که شامل داده های کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2008، 2012 و 2016میلادی آمریکا بوده است.

ایرنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها