انتقاد سازمان ملل از وضعیت حقوق بشر در ترکیه

انتقاد سازمان ملل از وضعیت حقوق بشر در ترکیه
شنبه 17 تير 1396 - 13:28

سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل نسبت به وضعیت مدیر سازمان عفو بین الملل ترکیه و دیگر فعالان حقوق بشر که در نزدیکی استانبول بازداشت شدند، اظهار نگرانی کرد.

العالم-ترکیه

به گزارش یورو نیوز، «الیزابت تروسل» سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه در ژنو نسبت به وضعیت مدیر سازمان عفو بین الملل ترکیه و دیگر فعالان حقوق بشر که چهارشنبه شب در نزدیکی استانبول بازداشت شدند، اظهار نگرانی کرد.

«ایدیل اسر» مدیر عفو بین الملل ترکیه همراه ۷ نفر دیگر از فعالان این سازمان در جلسه یک کارگاه آموزشی در جزیره«بویوک آدا» با موضوع مدیریت و امنیت رایانه ای شرکت کرده بودند.

الیزابت تروسل سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در ژنو در جمع خبرنگاران گفت: ما به شدت نگران تمام دستگیری های خودسرانه و بازداشت مدافعان حقوق بشر در ترکیه هستیم و ترس آن را داریم که این فعالان در معرض شکنجه و رفتارهای ظالمانه، غیر انسانی و توهین آمیز قرار گیرند.

تروسل اضافه کرده است که «نیلز ملزر» گزارشگر ویژه سازمان ملل در موضوع شکنجه که در دسامبر سال گذشته دیداری رسمی از ترکیه داشته به شواهدی از آزار و سوء استفاده گسترده در مراحل اولیه بازداشت زندانیان برخورد کرده و این نگرانی و ترس ما را افزایش داده است.

در همین رابطه سازمان عفو بین‌الملل روز پنجشنبه خواستار آزادی فوری «ایدیل اسر» مدیر این سازمان در ترکیه و دیگر فعالان حقوق بشر تحت بازداشت شد.

مهر

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها