اهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستان

اهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستان
يکشنبه 18 تير 1396 - 09:59

به همت جبهه جهادی منتظران خورشید و با همکاری بانک سینا و برنامه دست خط شبکه 5 سیما به 25 زوج بلوچ شیعه و سنی از شهرستان فنوج جهیزیه اهدا گردید.

جهادگران همچنین به مناسبت ازدواج نوعروسان و دامادان مراسم ضیافت شام را در مسجد روستای زِبِرینگ با حضور صدها نفر از روستاییان برگزارکردند.یخچال، گاز، کولر، ظروف غذا، وسایل پخت و پز، پتو و فرش از جمله اقلام اهدایی به زوج های جوانی بود که طی سال 95 و 96 عقد کرده بودند. گفتنی است روستای زِبِرینگ، کوردان، چیلکنار و درآپ از توابع شهرستان فنوج استان سیستان و بلوچستان در منطقه ای محروم و صعب العبور در همسایگی استان های کرمان و هرمزگان هستند که اصلی ترین مشکل این روستا راه مواصلاتی می باشد که موجب محرومیت های زیادی به ویژه در عدم اشتغال و خراب شدن محصولات کشاورزی اهالی میگردد.نداشتن خانه بهداشت، عدم وجود مدرسه راهنمایی و دبیرستان، خانه های کپری و عدم وجود مسکن روستایی مناسب، عدم وجود گاز و ... بخشی از مشکلات پیش روی روستاییان می باشد. جبهه جهادی منتظران خورشید طی 5 سال حضور خود در این منطقه از سال 1388 تا 1393 اقداماتی همچون آب رسانی، برق رسانی، ساخت تعدادی از منازل روستاییان، احداث تعاونی و پایگاه بسیج، ساخت حمام و سرویس بهداشتی، احداث استخر آب کشاورزی و فعالیت های گوناگون فرهنگی، بهداشت و درمان، آموزشی، اقتصادی، هنری، ورزشی و ... را با موفقیت انجام داده است.

تصاویر بیشتر

اهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستاناهدای جهیزیه به زوج های شیعه و سنی بلوچستان
دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها