اتهام دوبارۀ آمریکا به روسیه درباره انتخابات

اتهام دوبارۀ آمریکا به روسیه درباره انتخابات
يکشنبه 18 تير 1396 - 10:07

کمی پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا یکبار دیگر درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به گمانه‌زنی پرداخت، سفیر این کشور در سازمان ملل به صراحت اعلام کرد که روسیه مقصر است.

العالم-آمریکا

 نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه‌ای با برنامه "رو در رو با ملت" شبکه خبری سی.ان.ان مدعی شد‌: همه می‌دانند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرده است. همه می‌دانند که آنها تنها در انتخابات آمریکا مداخله نمی‌کنند. آنها در سراسر جهان مقصر هستند و در تمامی انتخابات دست به مداخله می‌زنند. آنها این کار را برای ایجاد ناآرامی و بروز بی‌ثباتی در کشورهای جهان انجام می‌دهند.

اظهارات نیکی هیلی با صحبت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفر اخیرش به لهستان که روز پنجشنبه صورت گرفت، در تناقض است.

ترامپ در یک نشست خبری مشترک با آندری دودا، رئیس جمهوری لهستان گفته بود "به نظرم یک کشور دیگر در روند رای گیری و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دست داشته است."

نیکی هیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا ترامپ به صورت دو پهلو درباره نقش روسیه در مداخله انتخابات آمریکا صحبت می‌کند، گفت که باید این سوال را از خودش پرسید.

ایسنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها