همه ظرفیتها وتواناییهای فکری وعملی به میدان آورده شود

همه ظرفیتها وتواناییهای فکری وعملی به میدان آورده شود
يکشنبه 28 فروردين 1390 - 14:38

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمعی از فرماندهان ارتش با گرامیداشت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، و قدردانی از تلاشهای بسیار خوب ارتش تأکید کردند: باید با استفاده از فرصتی که خداوند متعال برای خدمت در نظام جمهوری اسلامی فراهم کرده، همه ظرفیت ها و توانایی های فکری و عملی به میدان آورده شود. به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ فرمانده کل قوا در این دیدار خاطرنشان کردند: در هر عرصه ای که توانایی های فکری و عملی، خالصانه به میدان آورده شوند، کمک و لطف الهی شامل حال خواهد شد و زمینه موفقیت های روزافزون بوجود خواهد آمد. حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم زمان بندی دقیق برای اجرای طرحها، افزودند: یکی از مواردی که باید مورد توجه جدی نیروهای مسلح بویژه ارتش قرار گیرد، نوسازی پادگانها و ایجاد فضای مناسب کار برای نیروها است. در این دیدار امیر سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش و امیرسرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش، گزارشی از طرحها و برنامه های انجام گرفته و در دست اقدام ارائه کردند. در ابتدای این دیدار نماز جماعت ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.

احتمال جلوگیری آمریکا از ارجاع پرونده بحرین به لاهه

احتمال جلوگیری آمریکا از ارجاع پرونده بحرین به لاهه
يکشنبه 28 فروردين 1390 - 18:39

يک فعال حقوق بشري انگليس با انتقاد از معيارهاي دوگانه غرب در مواجهه با رويدادهاي بحرين، از احتمال جلوگيري غرب به ويژه آمريکا از ارجاع پرونده حقوق بشري رژيم بحرين به دادگاه جنايي بين المللي لاهه خبر داد. خانم کارول گولد روز يکشنبه در گفت وگو با شبکه خبري العالم، پيش بيني کرد که روابط بحرين با برخي کشورهاي غربي به خصوص آمريکا مانع ارجاع پرونده نقض حقوق بشر در بحرين به دادگاه بين المللي شود. اين فعال حقوق بشر انگليس از دولت هاي غربي خواست

یک فعال حقوق بشری انگلیس با انتقاد از معیارهای دوگانه غرب در مواجهه با رویدادهای بحرین، از احتمال جلوگیری غرب به ویژه آمریکا از ارجاع پرونده حقوق بشری رژیم بحرین به دادگاه جنایی بین المللی لاهه خبر داد. خانم کارول گولد روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم، پیش بینی کرد که روابط بحرین با برخی کشورهای غربی به خصوص آمریکا مانع ارجاع پرونده نقض حقوق بشر در بحرین به دادگاه بین المللی شود. این فعال حقوق بشر انگلیس از دولت های غربی خواست در برابر نقض های مکرر حقوق بشر در بحرین واکنش نشان دهند و از بی توجهی رسانه های غربی به این مساله اظهار تاسف کرد. جنایتکاران بحرینی باید تحویل دادگاه بین المللی شوند این یک فعال حقوق بشر انگلیس تاکید کرد که جنایتکاران در بحرین باید به دادگاه بین المللی تحویل داده شوند. گولد، با انتقاد از سانسور رسانه ای بحران بحرین در غرب و بی توجهی جامعه جهانی به رویدادهای این کشور اظهار داشت: وضعیت در بحرین بسیار بغرنج است و بازداشت شدگان در این کشور در معرض بدترین اقدامات قرار دارند. وی افزود: در اعتراض به چنین وضعیتی زینب الخواجه از فعالان حقوق بشر بحرین اعتصاب غذا کرده است. فعال حقوق بشر انگلیس، از کشورهای غربی خواست به اشغالگری عربستان سعودی و نقض گسترده حقوق بشر در بحرین پایان دهند. گولد تصریح کرد: رسانه های غربی آنچنان که بر وضعیت لیبی و سوریه متمرکز هستند در خصوص بحرین اینگونه عمل نمی کنند. وی تاکید کرد: به رغم اعمال سانسور، سازمان های خصوصی و بین المللی در غرب تلاش می کنند واقعیت را به اطلاع افکار عمومی برسانند. گولد از باراک اوباما رییس جمهور آمریکا که مدعی رهبری دموکراسی در جهان غرب است؛ خواست بر دولت بحرین فشار بیاورد تا خشونت علیه مردم این کشور را متوقف کند. این فعال حقوق بشر انگلیس با اشاره به اینکه شیعیان اکثریت مردم بحرین را تشکیل می دهند؛ گفت: مساله اصلی در بحرین هم اکنون تلاش رژیم حاکم برای تغییر ساختار جمعیتی نیست بلکه آنچه جامعه بین المللی و غرب را به خصوص در زمینه حقوق بشر نگران می کند یورش عربستان سعودی و نقض های مکرر حقوق بشر در بحرین است. گولد از رسانه های غربی خواست تصاویر رویدادهای بحرین را پخش کنند و این رویدادها را پوشش دهند. وی بر ضرورت توجه سیاسی و رسانه ای بیشتر به رویدادهای بحرین تاکید کرد.

پربیننده ترین خبرها