271 تروریست به فرانسه بازگشته اند

271 تروریست به فرانسه بازگشته اند
يکشنبه 15 مرداد 1396 - 09:50

وزیر کشور فرانسه گفت، 271 تروریست از مناطق جنگی عراق و سوریه به این کشور بازگشته اند و همه آنها در دادستانی عمومی مورد بازجویی قرار دارند.

العالم - اروپا

"ژرار کلمب" در گفت و گو با روزنامه فرانسوی "ژورنال دو دیمانش" گفت: 271 شبه نظامیانی به فرانسه بازگشته اند که 217 نفر از آنها، بزرگسال و 54 نفر کودک هستند که بعضی از آنها در بازداشت به سر می برند.

کلمب در پاسخ به سؤالی درباره شمار تروریست های فرانسوی کشته شده در سوریه و عراق گفت: تأیید اطلاعات در این زمینه دشوار است.

کلمب، سطح تهدید حملات عناصر داعشی بازگشته به آن کشور را "بسیار بالا" دانست و در این باره به دو حمله به پلیس پاریس در شانزه لیزه و هفت اقدام تروریستی خنثی شده در سال جاری میلادی اشاره کرد.

تخمین زده می شود حدود 700 تبعه فرانسوی در عراق و سوریه برای داعش جنگیده باشند. فرانسه نیز مانند سایر کشورهای اروپایی با این چالش روبروست که چگونه با این افراد که "بازگشته ها" نامیده می شوند، برخورد کند.

فرمانده نیروهای ویژه فرانسه در ماه ژوئن گفته بود که اعضای این واحد در نبردهای خیابانی موصل حضور مستقیم دارند اما هدف قرار دادن عمدی و برنامه ریزی شده عناصر داعشی تبعه فرانسه را رد کرد.

216

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها