همه چیز درباره گزینه سرمربیگری استقلال

همه چیز درباره گزینه سرمربیگری استقلال
چهارشنبه 1 شهريور 1396 - 17:23

از زلاتکو دالیچ به عنوان یکی از گزینه های جدی سرمربیگری در استقلال برای جایگزینی علیرضا منصوریان نام برده می شود.

العالم - ایران / ورزشی

زلاتکو دالیچ مربی که از او به عنوان یکی از گزینه های جدی سرمربیگری در استقلال یاد می شود در دوران بازیگری به عنوان یک هافبک به میدان می رفت. او در تیم های مطرحی حضور داشت هر چند هرگز به تیم ملی کرواسی دعوت نشد.

دوران مربیگری دالیچ از تیمی آغاز شد که آخرین بار در35 سالگی برای آن به میدان رفته بود. دالیچ در 40 سالگی فعالیت مربیگری خود را در باشگاه وارتکس آغاز کرد و دو فصل نیز در این باشگاه مربیگری کرد.

پس از آن دالیچ به عنوان مربی راهی تیم زیر 21 ساله های کرواسی شد. او حدود 5 سال در این تیم حضور داشت و دقیقا دوران حضور او در تیم امید کرواسی به شکل گیری نسلی از بهترین استعدادهای فوتبال این کشور ختم شد که در حال حاضر در تیم های مطرح اروپایی به میدان می روند. بازیکنانی همچون ایوان پریشیچ از اینتر،کالینیچ مهاجم جدید میلان، دژان لاورن مدافع لیورپول، ایوان راکیتیچ هافبک بارسلونا، ماریو مانژوکیچ مهاجم یوونتوس و بسیاری از بازیکنان مطرح دیگر فوتبال کرواسی.

پس از تجربه موفق در تیم زیر 21 ساله های کرواسی دالیچ به عنوان سرمربی تیم مطرح رییکا انتخاب شد و یک فصل سرمربی این باشگاه بود که در پایان فصل رییکا با حضور او رتبه چهارم لیگ کرواسی را به دست آورد.

دالیچ در فصل 2008-2009 راهی دیناموتیرانا در لیگ آلبانی شد و در یک فصل حضورش در این باشگاه فاتح سوپرکاپ لیگ آلبانی شد. در فصل 2009-2010 دالیچ به لیگ کرواسی برگشت و این بار سرمربی اسلاون بلوپور شد و در پایان فصل تیمش در رتبه هفتم لیگ این کشور قرار گرفت.

حضور دالیچ در تیم های حوزه خلیج فارس رسما از سال 2010 کلید خود و او در 7 سال گذشته تنها در این کشورها مربیگری کرده است. اولین تجربه او در الفیصلی عربستان سعودی رقم خورد و او در همان سال اول حضورش در این باشگاه موفق به فتح کینگ کاپ عربستان شد. او در این سال بالاتر از مربیانی همچون گابریل کالدرون، والتر زنگا و اریک گرتس به عنوان برترین مربی فصل لیگ عربستان انتخاب شد.

دالیچ در مقطعی کوتاه در الهلال حضور داشت و پس از آن راهی العین امارت شد باشگاهی که در سه فصل اخیر در آن حضور داشت. او در تیمی حضور پیدا کرده بود که به عنوان یکی از قدرت های مطرح فوتبال آسیا شناخته می شود. دالیچ در دوران حضورش در العین هر سه جام اصلی کشور امارات را فتح کرد. او همچنین موفق شد العین را به فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2016 برساند.

دالیچ در دوران حضورش در العین در 62 درصد دیدارهایش به پیروزی رسید و یکی از بهترین مربیان تاریخ این باشگاه لقب گرفت.

 نکته مهم درباره دالیچ توانایی بالایی است که او در کار با بازیکنان جوان دارد. دالیچ به واسطه حضور در تیم امید کرواسی تجربیات مهمی در این زمینه به دست آورده است. او گزینه مربیگری تیمی است که تعدادی از بهترین بازیکنان جوان فوتبال ایران را در اختیار دارد. باید دید در نهایت چه آینده ای برای او و استقلال رقم خواهد خورد.

خبرورزشی

آیا دالیچ سر مربی استقلال می شود؟

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها