«مکافات جنایت» ... سازمان ملل ائتلاف عربستان را در لیست سیاه قرار می دهد

«مکافات جنایت» ... سازمان ملل ائتلاف عربستان را در لیست سیاه قرار می دهد
پنج‌شنبه 2 شهريور 1396 - 08:08

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که آنتونیو گوترش به زودی مصوبه ای درخصوص درج ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در لیست سیاه سازمان ها و کشورهای ناقض حقوق کودکان در مناطق بحرانی تصویب می کند.

العالم - یمن

به گزارش الجزیره، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد افزود: براساس این مصوبه، دبیرکل سازمان ملل توصیه می کند تا ائتلاف عربی در لیست سیاه سازمان ملل قرار گیرد، نشان خواهد داد که باوجود فشارها در داخل و خارج سازمان ملل اما دبیرکل سازمان ملل تحت تاثیر این فشارها نبوده است.
دوجاریک همچنین اعلام کرد که دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد تحقیقات خود در خصوص حمله ائتلاف عربی به خوابگاهی در شمال استان صنعا را آغاز کرده است و تاکید کرد که حمله به غیرنظامیان قابل قبول نیست.
وی بر ضرورت حل سیاسی بحران یمن نیز تاکید کرد که تنها با مذاکره بدون پیش شرط امکان پذیر خواهد بود.
جنگنده های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان صبح چهارشنبه در چند نوبت مناطق اطراف صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند. 
در حمله جنگنده های اتئلاف عربی به خوابگاهی در منطقه 'بیت العزی' در شهرستان 'أرحب' در شمال صنعا نیز دستکم 35 غیرنظامی کشته و 13 نفر زخمی شدند. 
در همین حال، عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه ای با ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حملات را محکوم کرد. 
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد. 
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است. 

 

منبع: ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها