آغاز افتتاح طرح های عمرانی در دولت دوازدهم

آغاز افتتاح طرح های عمرانی در دولت دوازدهم
يکشنبه 5 شهريور 1396 - 07:52

شروع به کار دولت دوازدهم و همزمانی آن با هفته دولت، با افتتاح طرح های عمرانی متعددی در سراسر کشور و تحقق تولید و اشتغال آغازشد.

العالم- ایران/ سیاسی

دولت دوازدهم پس از رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی و در آغاز کار تلاش خود را به کار بسته تا در راستای تحقق منویان رهبر معظم انقلاب در رسیدن به امر مهم تولید و اشتغال قدم های موثری بردارد.این تلاش بخصوص در عرصه عمرانی کشور و بخش های زیرساختی به عنوان یکی از اصول مهم در تحقق این خواسته نمود بیشتری خواهد داشت . 
همچنین با توجه به تاکید دولت دوازدهم بر تحقق بیش از پیش عدالت با اختصاص عادلانه امکانات در سطح استان ها و شهرستان های مختلف، طرح های متعددی در این بخش ها به بهره برداری رسیده تا بخشی از تلاش های دولت یازدهم در بدو دولت دوازدهم به ثمر برسد. 

*بهره برداری 57 طرح در بخشهای مختلف در خراسان رضوی
همزمان با سومین روز هفته دولت 57 طرح عمرانی، خدماتی، مخابراتی، درمانی و بهداشتی با مجموع هزینه 328 میلیارد و 570 میلیون ریال اعتبار روز شنبه در نقاط مختلف خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
در این چارچوب 17 طرح آب و فاضلاب با هزینه 150 میلیارد و 280 میلیون ریال در شهرستانهای سرخس، سبزوار، باخرز، کلات، تربت جام، کاشمر، خلیل آباد، نیشابور، قوچان و جوین وارد مدار بهره برداری شد. 
همچنین عملیات اجرای 2 طرح بخش فاضلاب در شهرهای قوچان و سبزوار و پنج طرح بخش آب در شهرهای چناران، فیض آباد، بینالود، قوچان و تایباد با اعتبار 96 میلیارد و 700 میلیون ریال آغاز شد. 
بهره برداری از 6 طرح عمرانی و ورزشی در روستاهای بخش مرکزی و دانشگاه تربت حیدریه با هزینه پنج هزار و 450 میلیون ریال از دیگر برنامه های هفته دولت بود. 
11 طرح عمرانی و خدماتی شامل 10 واحد مسکونی و یک واحد تولید پوشاک برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان تایباد نیز با هزینه هفت میلیارد و 425 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت. 
پنج طرح دیگر نیز همزمان با سومین روز هفته دولت با حضور معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در شهرستان گناباد به بهره برداری رسید. 
برای اجرا و راه اندازی این طرحها شامل مرحله نخست نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت، توسعه واحد تولیدی آرد نگین گل شرق گناباد و پارکینگ و تالار کوثر و خیابان 24 متری در بیدخت در مجموع 98 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است. 
مرحله نخست نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت با ظرفیت سالانه 2 مگاوات و در زمینی به مساحت هزار و 800 مترمربع و زیربنای 700 مترمربع مهمترین این طرحهاست که با راه اندازی آن برای 10 نفر اشتغال ایجاد شد. 
همچنین 11 طرح عمرانی با هزینه 32 میلیارد و 25 میلیون ریال در شهرستانهای جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی مورد بهره برداری قرار گرفت. 
همچنین امروز سه طرح عمرانی در حوزه گاز و برقرسانی شامل 43 پنل خورشیدی، گازرسانی به ناحیه صنعتی و سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مجموع با هزینه 22 میلیارد و 590 میلیون رالم با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در بجستان به بهره برداری رسید. 
در شهرستانهای جوین و داورزن در غرب خراسان رضوی نیز همزمان با سومین روز هفته دولت چهار طرح عمرانی با هزینه 12 میلیارد و 300 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت. 
خراسان رضوی با شش میلیون و 400 هزار نفر جمعیت دارای 28 شهرستان، 70 بخش و 164 دهستان است. 

*20 طرح عمرانی در کردستان 
همزمان با سومین روز از هفته دولت بیش از 20 طرح عمرانی با صرف 151 میلیارد و 200 میلیون ریال برای خدمات رسانی به مردم روستاها و شهرهای استان کردستان بهره برداری شد.
بهره برداری از این طرح ها درشهرستان های سنندج، قروه، مریوان و سروآباد با حضور حسن رکنی معاون امور تولیدات دام وزارت جهاد کشاورزی و عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان آغاز شده است.
واحد پرورش قارچ دکمه در سروآباد، خط انتقال، مخزن ذخیره و ایستگاه پمپاژ طرح آبرسانی به شهر مریوان، طرح ایجاد تاسیسات تامین و آبرسانی شهرکانی دینار، طرح آبرسانی به روستای نورآباد سقز از جمله طرح های افتتاح شده در سومین روز از هفته دولت در کردستان است.
امروز 15 طرح در بخش کشاورزی نیز بهره برداری شد که طرح سیستم آبیاری کم فشار، چهار طرح آبیاری قطره ای، هفت طرح آبیاری تحت فشار، یک طرح تولید و بسته بندی ادویه جات و 2 کارگاه تولید خیارشور و چند طرح خدماتی و عمران روستایی از محل مشارکت مردمی و اعتبارات دهیاری ها در شهرستان سقز را شامل می شود.
برای اجرای این طرح ها در استان حدود 151 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار از محل های مختلف شامل اعتبارات ملی و استانی، تملک دارایی های سرمایه ای و منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب شهری، تسهیلات اعطا شده دولت به واحدهای صنعتی و خدماتی و اعتبارات یارانه ای دولت در حوزه کشاورزی است.
در هفته دولت امسال و هشتم شهریور در مجموع 681 پروژه با 2 هزار و 200 میلیارد ریال در این استان به بهره برداری می رسد.
همچنین در این هفته عملیات اجرایی طرح های زیادی در مجموع با 2 هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار شروع می شود.

*راه اندازی کوره فلش کارخانه ذوب مس سرچشمه 
همزمان با سومین روز از گرامی داشت هفته دولت با شارژ کنسانتره در کوره فلش کارخانه ذوب مس سرچشمه، عملیات ذوب مس در این کارخانه با تکنولوژی جدید آغاز شد.
تغییر تکنولوژی کوره ریورب ذوب سرچشمه به فلش، از مهم‌ترین طرح‌های توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران طی چهار سال گذشته است که علاوه بر بهینه‌سازی فرایند تولید و کاهش مصرف انرژی، در بهبود شرایط زیست محیطی منطقه نیز نقش مهمی دارد. 
اجرای این طرح، 125 میلیون یورو و 208 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و با راه‌اندازی کورۀ فلش، ظرفیت تولید مس آندی حاصل از کنسانتره از 120 هزار تن به 280 هزار تن در سال افزایش می‌یابد. 
طرح تغییر تکنولوژی ذوب مس سرچشمه، جزو 10طرح آمادۀ افتتاح شرکت ملی صنایع مس ایران در مس منطقۀ کرمان است که با هزینه‌ای بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان اجرا شده است و بزودی با حضور ریاست محترم جمهوری افتتاح خواهد شد. 
معدن مس سرچشمه یکی از بزرگترین مجتمع‌های صنعتی معدنی جهان محسوب شده و بزرگ‌ترین تولیدکننده مس ایران است و بخش‌های تولیدی مجتمع مس سرچشمه عبارت از معدن، تغلیظ، ذوب، پالایشگاه و ریخته‌گری‌ها و لیچینگ است. 
این معدن یکی از بزرگترین معادن روباز جهان به شمار می‌رود و ذخیره زمین‌شناسی آن، بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تن سنگ سولفوری با عیار متوسط هفت دهم درصد برآورد شده‌ است. 
سالانه حدود 63 میلیون تن مواد معدنی در استان کرمان استخراج می شود که 21 درصد استخراج کل کشور را در بر می گیرد و همچنین 42 نوع ماده معدنی از 380 معدن این استان استخراج می شود که مس، سنگ آهن، زغال سنگ ،کرومیت و تیتانیوم از جمله مواد معدنی شاخص این استان است. 


*76 طرح عمرانی در پارس آباد مغان اردبیل
همزمان با سومین روز ازگرامیداشت هفته دولت 76 طرح عمرانی در شهرستان مرزی پارس آباد مغان به بهره برداری رسید.
برای اجرای این طرح های عمرانی و خدماتی760 میلیارد ریال هزینه شده است. 
با اجرای این طرح بزرگ حدود 60 هزار هکتار از اراضی دیم منطقه آبی شده و برای بیش از 26 هزار نفر نیز زمینه شغلی فراهم خواهد شد.
دولت برای اجرای این طرح یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی اعتبار تخصیص داده است.
در جریان سفر معاون سیاسی، امنیتی استاندار اردبیل به پارس آباد مغان، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهدا،مرکز غربالگری سرطان و شیمی درمانی، جایگاه سوخت پروما ورزند، درمانگاه شبانه روزی اباصالح مسکن مهر پارس آباد و دهها طرح دیگر به بهره برداری رسید.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.


*17 طرح عمرانی بااعتبار 205میلیارد ریال در استان بوشهر افتتاح و اجرایی شد
درسومین روز ازبزرگداشت هفته دولت 17 پروژه در بخش های مختلف با اعتبار 205 میلیاردو 300 میلیون ریال در استان بوشهر افتتاح و اجرایی شد.
این طرح ها در شهرستان های دشتی، تنگستان و گناوه در زمینه ورزشی، کشاورزی، راه و بهداشت و درمان افتتاح و اجرایی شده است که شامل این طرحهاست. 

** آغاز عملیات اجرایی استادیوم ورزشی شماره دو خورموج بوشهر 
این استادیوم ورزشی در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع و در بهترین نقطه شهر خورموج ساخته می شود. 
این ورزشگاه دارای زمین چمن مصنوعی و سکوهای تماشاگران و پیست دو و میدانی و پارکینگ است. 
اعتبار اولیه این پروژه بالغ بر 12 میلیارد ریال است. 

**بهره برداری از سیستم های آبیاری نوین نخیلات در تنگستان 
یک هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است که از این میزان 700 هکتار در دولت یازدهم تحقق یافته است. 
درسالجاری نیز تاکنون 400 هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان با 28 میلیارد ریال اعتبار مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار شده است که از این میزان یکصد هکتار آن مربوط به نخیلات است. 
نیاز خالص آبیاری برای یک هکتار نخیلات در شهرستان تنگستان باتوجه به کیفیت پایین آب و تبخیر بالا 12هزار و 500 مترمکعب است که در روش سنتی با توجه به راندمان آبیاری 35 درصد نیاز حجم آب برای آبیاری نخیلات 35هزار و 700 مترمکعب است که این رقم در آبیاری تحت فشار با توجه به راندمان 85 درصد به 14هزار و 700 مترمکعب کاهش می یابد. 

**قطعه دوم بزرگراه خروجی خورموج - کنگان بوشهر افتتاح شد 
محور خورموج- کنگان از محورهای مهم ارتباطی شمال به جنوب استان بوشهر است که به دلیل حجم بالای ترافیک از نقاط بسیار حادثه خیز به شمار می رود. 
طول این مسیر 4 کیلومتراست که خروجی خورموج به سمت کنگان وعسلویه را چهار خطه می کند و سبب ایمن شدن تردد وسایل نقلیه و بهبود وضعیت حمل و نقل شمال به جنوب استان می شود. 
در این محور تعداد 52 دستگاه ابنیه فنی به طول 236متر ساخته شده است. 
برای اجرای این پروژه بیش از 73 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 

** افتتاح مرکز جامع سلامت شهر بادوله دشتی 
پروژه مرکز جامع سلامت شهیدان توپال شهر بادوله به بهره برداری رسید. 
مرکز جامع خدمات سلامت شهیدان توپال شهر بادوله با زیربنای 808 مترمربع و در زمینی به مساحت 1600 متر مربع احداث شده است. 
برای ساخت این مرکز جامع سلامت بیش از 19 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 
با بهره برداری این پروژه گامی مهم بر افزایش و ارتقا خدمات بهداشتی ودرمانی برای پنج هزار و 700 نفر ساکنان شهر بادوله و روستاههای اطراف برداشته شد. 

** بهره برداری از خط انتقال آب روستای کنار بابایی شهرستان تنگستان 
عملیات اجرایی این طرح در سال ٩٥ با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز و همزمان با هفته دولت امسال به بهره برداری رسید. 
این طرح جمعیت ٢٦٧ نفری این روستا در قالب ٨٤ خانوار را پوشش می دهد و دبی آب مورد نیاز فعلی آن، ٢ لیتر در ثانیه است. 
همچنین همزمان با این طرح، طرح ساماندهی و هوشمندسازی منابع تامین آب و مبادی روستاهای مجتمع شهیدعالی زنده بودی، با اعتبار چهارمیلیارد و 500 میلیون ریال که ١٣ روستا را با جمعیت چهارهزار و 437نفر زیر پوشش خود دارد نیز مورد بهره برداری قرار گرفت. 

** افتتاح و اجرایی شدن 10 طرح عمرانی و بهداشتی در بخش ریگ شهرستان گناوه 
طرح دومین مرکز بوجاری گندم و جو گناوه در روستای محمدی ریگ با اعتبار 800 میلیون ریال، جاده بین مزارع برای دسترسی کشاورزان محمدی با یک میلیارد و 100 میلیون ریال، زیرسازی و آسفالت خیابان فرهنگیان و پیاده رو سازی خیابان آزادی شمالی شهر ریگ با اعتبار 2 میلیارد و 500 ریال از طرح های افتتاحی بود. 
جاده دسترسی به بندر جدید تجاری و اسکله شیلاتی بندرریگ با اعتبار 5 میلیاردریال، احداث چهار خانه بهداشت در روستاهای گاوسفید، مال محمود، پوزگاه و محمدی با اعتبار 6 میلیاردریال و بهره مند کردن مناطق مسکن مهر، خیابان فرهنگیان، مجتمع هخامنش و مجتمع انبوه سازان مسکن خیرین ساز به تلفن ثابت ازطریق فیبر نوری از طرح هایی است که عملیات اجرایی آنها به میمنت گرامیداشت هفته دولت در بخش ریگ آغاز شد. 

**بهره برداری از طرح آبخیزداری دشتی بوشهر 
همزمان با هفته دولت طرح آبخیزداری حوزه های چاهگاه و کردلان شهرستان دشتی این با 50میلیارد ریال اعتبار به بهره بردرای رسید. 
این سازه آبخیزداری از جمله بزرگترین سازه های استان بوشهر است که نزدیک به 12 متر طول و حجم عملیاتی آن بیش از 15 هزار متر مکعب است. 
حجم استحصال آب سالانه این حوزه آبخیز با فرض چهار بار آبگیری، نزدیک به چهارمیلیون متر مکعب است. 
ارتفاع تاج این سازه آبخیزداری بیش از 150 متر است که انتظار می رود حجم استحصال آب سالانه بسیار خوبی در خود ذخیره کند. 
کنترل سیلاب، روان ‌آبهای سطحی، فرسایش خاک و حمل رسوب را از جمله هدف های اجرای این طرح عنوان کرد. 

*17 طرح عمرانی بااعتبار 205میلیارد ریال در استان بوشهر 
درسومین روز ازبزرگداشت هفته دولت 17 پروژه در بخش های مختلف با اعتبار 205 میلیاردو 300 میلیون ریال در استان بوشهر افتتاح و اجرایی شد.
این طرح ها در شهرستان های دشتی، تنگستان و گناوه در زمینه ورزشی، کشاورزی، راه و بهداشت و درمان افتتاح و اجرایی شده است که شامل این طرحهاست. 

** آغاز عملیات اجرایی استادیوم ورزشی شماره دو خورموج بوشهر آغاز شد 
این استادیوم ورزشی در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع و در بهترین نقطه شهر خورموج ساخته می شود. 
این ورزشگاه دارای زمین چمن مصنوعی و سکوهای تماشاگران و پیست دو و میدانی و پارکینگ است. 
اعتبار اولیه این پروژه بالغ بر 12 میلیارد ریال است. 

**بهره برداری از سیستم های آبیاری نوین نخیلات در تنگستان 
یک هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است که از این میزان 700 هکتار در دولت یازدهم تحقق یافته است. 
درسالجاری نیز تاکنون 400 هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان با 28 میلیارد ریال اعتبار مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار شده است که از این میزان یکصد هکتار آن مربوط به نخیلات است. 
نیاز خالص آبیاری برای یک هکتار نخیلات در شهرستان تنگستان باتوجه به کیفیت پایین آب و تبخیر بالا 12هزار و 500 مترمکعب است که در روش سنتی با توجه به راندمان آبیاری 35 درصد نیاز حجم آب برای آبیاری نخیلات 35هزار و 700 مترمکعب است که این رقم در آبیاری تحت فشار با توجه به راندمان 85 درصد به 14هزار و 700 مترمکعب کاهش می یابد. 

**قطعه دوم بزرگراه خروجی خورموج - کنگان بوشهر افتتاح شد 
محور خورموج- کنگان از محورهای مهم ارتباطی شمال به جنوب استان بوشهر است که به دلیل حجم بالای ترافیک از نقاط بسیار حادثه خیز به شمار می رود. 
طول این مسیر 4 کیلومتراست که خروجی خورموج به سمت کنگان وعسلویه را چهار خطه می کند و سبب ایمن شدن تردد وسایل نقلیه و بهبود وضعیت حمل و نقل شمال به جنوب استان می شود. 
در این محور تعداد 52 دستگاه ابنیه فنی به طول 236متر ساخته شده است. 
برای اجرای این پروژه بیش از 73 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 

** افتتاح مرکز جامع سلامت شهر بادوله دشتی 
پروژه مرکز جامع سلامت شهیدان توپال شهر بادوله به بهره برداری رسید. 
مرکز جامع خدمات سلامت شهیدان توپال شهر بادوله با زیربنای 808 مترمربع و در زمینی به مساحت 1600 متر مربع احداث شده است. 
برای ساخت این مرکز جامع سلامت بیش از 19 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 
با بهره برداری این پروژه گامی مهم بر افزایش و ارتقا خدمات بهداشتی ودرمانی برای پنج هزار و 700 نفر ساکنان شهر بادوله و روستاههای اطراف برداشته شد. 

** بهره برداری از خط انتقال آب روستای کنار بابایی شهرستان تنگستان 
عملیات اجرایی این طرح در سال ٩٥ با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز و همزمان با هفته دولت امسال به بهره برداری رسید. 
این طرح جمعیت ٢٦٧ نفری این روستا در قالب ٨٤ خانوار را پوشش می دهد و دبی آب مورد نیاز فعلی آن، ٢ لیتر در ثانیه است. 

**همچنین همزمان با این طرح، طرح ساماندهی و هوشمندسازی منابع تامین آب و مبادی روستاهای مجتمع شهیدعالی زنده بودی، با اعتبار چهارمیلیارد و 500 میلیون ریال که ١٣ روستا را با جمعیت چهارهزار و 437نفر زیر پوشش خود دارد نیز مورد بهره برداری قرار گرفت. 

** افتتاح و اجرایی شدن 10 طرح عمرانی و بهداشتی در بخش ریگ شهرستان گناوه 
طرح دومین مرکز بوجاری گندم و جو گناوه در روستای محمدی ریگ با اعتبار 800 میلیون ریال، جاده بین مزارع برای دسترسی کشاورزان محمدی با یک میلیارد و 100 میلیون ریال، زیرسازی و آسفالت خیابان فرهنگیان و پیاده رو سازی خیابان آزادی شمالی شهر ریگ با اعتبار 2 میلیارد و 500 ریال از طرح های افتتاحی بود. جاده دسترسی به بندر جدید تجاری و اسکله شیلاتی بندرریگ با اعتبار 5 میلیاردریال، احداث چهار خانه بهداشت در روستاهای گاوسفید، مال محمود، پوزگاه و محمدی با اعتبار 6 میلیاردریال و بهره مند کردن مناطق مسکن مهر، خیابان فرهنگیان، مجتمع هخامنش و مجتمع انبوه سازان مسکن خیرین ساز به تلفن ثابت ازطریق فیبر نوری از طرح هایی است که عملیات اجرایی آنها به میمنت گرامیداشت هفته دولت در بخش ریگ آغاز شد. 

**بهره برداری از طرح آبخیزداری دشتی بوشهر 
همزمان با هفته دولت طرح آبخیزداری حوزه های چاهگاه و کردلان شهرستان دشتی این با 50میلیارد ریال اعتبار به بهره بردرای رسید. 
این سازه آبخیزداری از جمله بزرگترین سازه های استان بوشهر است که نزدیک به 12 متر طول و حجم عملیاتی آن بیش از 15 هزار متر مکعب است. 
حجم استحصال آب سالانه این حوزه آبخیز با فرض چهار بار آبگیری، نزدیک به چهارمیلیون متر مکعب است. 
ارتفاع تاج این سازه آبخیزداری بیش از 150 متر است که انتظار می رود حجم استحصال آب سالانه بسیار خوبی در خود ذخیره کند. 
کنترل سیلاب، روان ‌آبهای سطحی، فرسایش خاک و حمل رسوب را از جمله هدف های اجرای این طرح عنوان کرد. 

*افتتاح 4 طرح صنعتی قم در سومین روز هفته دولت
چهار طرح صنعتی روز شنبه در سومین روز از هفته دولت با حضور محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعتبار 345 میلیارد ریال در شهرک صنعتی شکوهیه قم به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از این طرح ها شامل 2 واحد صنعتی نساجی و تشک دوزی و 2 واحد صنعتی دوچرخه سازی و موتورسیکلت سازی، زمینه اشتغال 270 نفر به صورت مستقیم و حدود یک هزار تن به صورت غیرمستقیم فراهم شد.
طرح توسعه شرکت آرین هورسا نخستین واحد صنعتی بود که با اعتبار 100 میلیارد ریال سرمایه ثابت و یک میلیون دلار ارزش ماشین آلات خارجی به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پارچه در کشور در شهرک شکوهیه قم به بهره برداری رسید.
این کارخانه ظرفیت سالانه سه میلیون متر مربع تولید انواع پارچه را داشته و 85 تن را به طور مستقیم صاحب شغل کرد؛ این واحد صنعتی در مساحت هفت هزار مترمربع احداث شده است.
واحد صنعتی تشک آسا ایرانیان دیگر طرح صنعتی بود که امروز در شهرک صنعتی شکوهیه قم به بهره برداری رسید؛ این طرح در زمینی به مساحت بیش از 11 هزار و 600 متر مربع احداث شده و با 95 میلیارد ریال سرمایه ثابت و 600 هزار دلار ارزش ماشین آلات ظرفیت اشتغال برای بیش از 30 تن را ایجاد کرده است.
این واحد صنعتی، انواع تشک و راحت خواب را تولید می کند.
واحد صنعتی تولید دوچرخه توسط شرکت مهر آیین وندا و واحد تولید انواع موتورسیکلت های انژکتوری توسط شرکت نیکران موتور پاسارگاد که دارای سرمایه گذار مشترک بودند از جمله طرح های صنعتی افتتاح شده امروز بود. 
واحد صنعتی تولید دوچرخه ظرفیت اسمی تولید سالانه 180 هزار دستگاه دوچرخه را دارد. این کارخانه در زمینی به مساحت 6 هزار مترمربع احداث شده و با سرمایه 50 میلیارد ریالی زمینه اشتغال بیش از 70 تن به صورت مستقیم را فراهم کرده است. هدف گذاری بلند مدت این واحد صنعتی، تولید یک میلیون و 500 هزار دستگاه دوچرخه در سال اعلام شده است.
با بهره برداری از واحد صنعتی تولید انواع موتورسیکلت انژکتوری 135 تا 250 سی سی، قم به عنوان استانی پیشرو در تولید موتورسیکلت های انژکتوری در کشور شد.
این واحد صنعتی که در زمینی به مساحت 18 هزار و 600 مترمربع در شهرک صنعتی شکوهیه ایجاد شده، زمینه تولید اسمی سالانه 48 هزار دستگاه انواع موتورسیکلت انژکتوری را دارد و بیش از 90 تن را به طور مستقیم صاحب شغل می کند.
شهرک صنعتی شکوهیه قم در 12 کیلومتری محور قدیم قم - تهران در زمینی به مساحت یک هزار و 51 هکتار واقع شده است.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

*بهره برداری از 67 پروژه فنی صدا و سیما ایلام آغاز شد
به مناسبت گرامی داشت هفته دولت؛ بهره برداری از 67 پروژه فنی صدا و سیما مرکز ایلام روز شنبه در آیینی همزمان آغاز شد.
به گزارش ایرنا، دیجیتال سازی بیش از 8 نقطه شهری و 28 نقطه روستایی، تجهیز دفاتر خبری و نصب تجهیزات فنی پیشرفته در مرکز ، طراحی نرم افزار های پیشرفته برای افزایش سرعت و دقت در پردازش اخبار ، آرشیو دیجیتال ، راه اندازی فرستنده های پرقدرت و دیجیتال در مناطق مختلف استان از جمله طرح هایی است که امروز در استان ایلام به بهره برداری رسید. 
برای اجرای این 67 پروژه فنی صدا و سیما مرکز ایلام بیش از 146 میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی هزینه شده است.


*افتتاح 42 پروژه راه به طول 518 کیلومتر در هفته دولت
همزمان با هفته دولت امسال 42 پروژه زیر ساخت های حمل ونقل به طول 518 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 13 هزار و 784 میلیارد ریال توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به بهره‌برداری می رسد.
افتتاح بزرگراه قائمیه - نورآباد به طول 21 کیلومتر به مناسبت هفته دولت و بهره برداری از 34 پروژه بزرگراهی و باند دوم به طول 399 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 11میلیون و 534 هزار ریال از جمله این پروژه ها است.
همچنین در بخش احداث راه اصلی؛ 8 پروژه راهی به طول 119 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 250 میلیارد ریال و برخی از پروژه های زیرساخت های حمل و نقل در 18 استان به مبلغ 13 هزار و 780 میلیارد ریال بخشی دیگر از پروژه هایی است که توسط شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل اجرا شده است.
احداث کمربندی جنوب و غرب اهواز، احداث بخشی از بزرگراه نوار ساحلی جنوب کشور و احداث کمربندی پل خان - شیراز - سه راهی تخت جمشید بخشی از این پروژه ها است که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
افتتاح بخشی از قطعات مسیر میانه - میاندواب و قطعات 1، 2 ، و 3 مسیر خلخال فیروزآباد، احداث باند دوم بزرگراه تربت حیدریه - گناباد - بیرجند و احداث باند دوم مسیر داران - درودو باند مسیر اردبیل - مشکین شهر از دیگر پروژه های آماده افتتاح شرکت ساخت برای هفته دولت است.
هفته دولت از دوم تا هشتم شهریور به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360 و شهادت محمد علی رجایی رئیس جمهوری وقت و محمد جواد باهنر نخست وزیر وقت، نامگذاری شده است. 

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها