5 هکر اماراتی خبرگزاری قطر در ترکیه دستگیر شدند

5 هکر اماراتی خبرگزاری قطر در ترکیه دستگیر شدند
يکشنبه 5 شهريور 1396 - 19:05

روزنامه ینی شفق ترکیه اعلام کرد: پنج نفر از اتباع کشور امارات متحده عربی که مظنون به هک خبرگزاری قطر(قنا) در تاریخ 23 می هستند، دستگیر شدند.

العالم ـ آسیا

بنا بر اعلام روز یکشنبه روزنامه ینی شفق، این افراد هم اکنون در شهر دنیزلی ترکیه در بازداشت و تحت بازجویی هستند.
بر اساس گزارش این روزنامه، هکرها با استفاده از 2 آی.پی اینترنتی با مبدا ترکیه اقدام به هک و درج مطالبی در خبرگزاری رسمی قطر(قنا) کرده بودند.
منابع آمریکایی نیز پیش از این اعلام کرده بودند که هکرهای خبرگزاری قطر تبعه امارات متحده عربی هستند و از طریق آی.پی در ترکیه اقدام به هک کرده اند.
این رسانه ترکیه همچنین اعلام کرد که بازجویی از افراد بازداشت شده ادامه دارد.
بر اساس اعلام این روزنامه، افراد بازداشت شده با کشورهای عربی تحریم کننده قطر در ارتباط بوده اند و از محل سکونت آنها 14 هارد رایانه و تجهیزات رایانه ای برای هک خبرگزاری قطر کشف شده است.
به گزارش ایرنا، در ماه می امسال خبرگزاری قطر توسط افراد ناشناس هک شده و سخنانی به نقل از امیر قطر در رابطه با ایران و حزب‌الله لبنان در آن منتشر شد و دولت قطر پس از انتشار این اخبار از سوی خبرگزاری قطر، اعلام کرد که این خبرگزاری هک شده است.
به گزارش ایرنا، به دنبال ماجرای هک سایت خبرگزاری قطر و انتشار خبر جعلی از سخنرانی امیر قطر، چهار کشور بحرین، عربستان سعودی، امارات و مصر، هک شدن خبرگزاری رسمی قطر را نپذیرفته و روابط خود را با دوحه قطع و این کشور را تحریم کردند.
بعد از هک سایت خبرگزاری قطر و انتشار سخنان جعلی منسوب به امیر قطر، مقامات قطری تحقیق داخلی و بین المللی را درباره این رویداد آغاز کرده و از کشورهای دیگر خواستند در این باره همکاری کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها