نیاز چین به بیش از 7 هزار فروند هواپیمای مسافربری

نیاز چین به بیش از 7 هزار فروند هواپیمای مسافربری
شنبه 18 شهريور 1396 - 11:41

تازه ترین برآوردها از صنعت هواپیمایی چین نشان می دهد که این کشور برای تامین خواست مردم و نیاز فراوان خطوط هوایی خود به هفت هزار و 240 فروند هواپیمای جدید نیاز دارد.

العالم ـ آسیا

این کشور هم اکنون نزدیک به 60 درصد از بازار خود را در اختیار بویینگ قرار داده و بیش از 30 درصد از سهم بازار نیز از آن شرکت اروپایی «ایرباس» است.
گزارش جدید بویینگ از بازار چین که تارنمای «یی سی» به آن اشاره کرده است، نشان می دهد که چین تا دو دهه دیگر به این میزان هواپیما نیاز دارد.
ارزش هواپیماهای مذکور که چین دستکم تا 20 سال دیگر آنها را خریداری خواهد کرد به یکهزار و 100 میلیارد دلار می رسد.
رشد بازار چین سریعتر از دیگر نقاط جهان است و در سال های آینده نزدیک به 20 درصد از کل تقاضاهای جدید برای هواپیما در جهان از سوی چین خواهد بود.
بویینگ پیش بینی کرده است که در 20 سال آینده در سراسر دنیا نزدیک به 41 هزار فروند هواپیما به ارزش 6 هزار و 100 میلیارد دلار نیاز خواهد بود.
این شرکت افزوده است که تقاضای بخش های تجاری و طبقه متوسط در چین به سرعت در حال افزایش است و سرمایه گذاری این کشور در صنعت هواپیمایی هم رشدی فزاینده دارد.
چین در ساخت بسیاری از قطعات بویینگ با این شرکت آمریکایی همکاری می کند و بر اساس این گزارش نزدیک به 9 هزار فروند از این هواپیماها اکنون در جهان با قطعات ساخت چین پرواز می کنند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها