"سیا" برای جاسوسی به هوش مصنوعی متوسل شد

دوشنبه 20 شهريور 1396 - 15:59

سازمان سیا در حال ارتقای فناوری هوش مصنوعی مورد استفاده خود است تا از آن برای بهبود کیفیت جمع آوری اطلاعات و همین طور تحلیل بهتر داده های گردآوری شده استفاده کند.

العالم ـ آمریکا

به گزارش فیوچریسم، از این روش‌های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی برای گردآوری و سازماندهی داده های موجود در شبکه های اجتماعی بهره گرفته خواهد شد.

سازمان سیا در حال حاضر در حال اجرای 137 پروژه مختلف هوش مصنوعی است و و بخش عمده ای از این پژوه ها به طور مشترک با همکاری پژوهشگران نهادهای مختلف و برنامه نویسان و توسعه دهندگان دیگر اجرا می شود.

ارتقای فناوری ها و طرح های هوش مصنوعی سازمان سیا نه تنها باعث افزایش دسترسی بیشتر سیا به داده های موجود در اینترنت می‌شود، بلکه موجب تسهیل جستجو و دسته بندی داده های یادشده خواهد شد.

برخی از این برنامه ها برای جستجو و بررسی محتوای عمومی موجود در شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد( به عنوان نمونه بررسی پست های آنلاین کاربران) و برخی دیگر هم به بررسی و تحلیل داده ها بر اساس فرد کاربر، موضوعات مختلف، زمان ارسال و ... اختصاص دارد.

پیش بینی ها حاکیست با استفاده از فناوری هوش مصنوعی حجم داده های جمع آوری شده و تنوع و کیفیت آنها رشد چشمگیری پیدا کند. سیا امیدوار است از این طریق بتواند 75 درصد از فرایند تحلیل داده های اینترنت را به طور خودکار و بدون نیاز به دخالت انسان انجام دهد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها