پیرترین انسان جهان درگذشت

پیرترین انسان جهان درگذشت
شنبه 25 شهريور 1396 - 18:27

«ویولت موس-براون» معروف به «خاله وی» که گفته می‌شد یکی از پیرترین افراد در جهان بود، روز گذشته در سن ۱۱۷ سالگی درگذشت.

العالم - گوناگون

جام جم به نقل از هافینگتن پست -- «ویولت موس-براون» معروف به «خاله وی» که گفته می شد پیرترین فرد در جهان بود، روز گذشته در سن 117 سالگی درگذشت.

خاله وی روزهای پایان عمر خود را به دلیل ضعف ناشی از کهولت سن در بیمارستان شهر سنت جیمز، جامائیکا، سپری کرد. بر اساس گزارش رسانه های محلی، او روز گذشته، ساعت 14 و 30 دقیقه در بیمارستان درگذشت.

«اندرو هولنس»، نخست وزیر جامائیکا نیز با انتشار عکسی از آخرین دیدارش با خاله وی، پیامی در حساب کاربری توئیتر خود مبنی بر درگذشت او منتشر کرد.

طبق تحقیقات یک گروه ژِرونتولوژی (علم پیری شناسی) که به صورت داوطلبانه پیرترین افراد جهان را شناسایی می کنند، خاله وی پیرترین فرد جهان معرفی شده بود.

با انتشار این خبر در ماه آوریل، هولنس با حضور در محل زندگی وی با اعطای مدال افتخار از او تمجید کرد.

او در دیدار با نخست وزیر جامائیکا گفت: خدا مرا برای یک هدف انتخاب کرده است. هیچ گاه فکر نمی کردم آنقدر عمر داشته باشم ولی اکنون می بینم که 117 سال دارم. برای این خدا را شکر گذارم. خدا برای هرکسی سرنوشتی قرار داده است.

با حضور مقامات گینس قرار بود، نام خاله وی به عنوان پیرترین فرد در جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برسد ولی مقامات جامائیکایی اعلام کردند مدرکی مبنی بر اینکه او پیرترین فرد جهان است وجود ندارد. این در حالی بود که گروه تحقیقاتی علم پیری‌شناسی او را پیرترین فرد جهان معرفی کرده بود.

رابرت یانگ، مدیر این گروه تحقیقاتی به آسوشیتدپرس گفت: او پیرترین فرد در جهان بود و ما مستندات کافی در این زمینه داشتیم.

خاله وی در 10 مارس 1900 متولد شد و یکی از معدود افراد در جهان بود که حکومت ملکه ویکتوریا (انگلیس) را به یاد داشت.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها