وزیر خارجه آلمان: ابطال برجام یعنی شکست

وزیر خارجه آلمان: ابطال برجام یعنی شکست
چهارشنبه 29 شهريور 1396 - 23:09

وزیر خارجه آلمان می‌گوید که فردا در سازمان ملل در خصوص برجام صحبت می‌کند و به جهانیان می‌گوید که با ابطال برجام، جامعه جهانی شکست می‌خورد و امنیت خاورمیانه به خطر می‌افتد.

العالم - اروپا

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان از قصد خود برای سخن گفتن در خصوص برجام در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

گابریل در صفحه توئیتری اش نوشته که در خصوص 3 مسئله صحبت خواهد کرد که اولی در خصوص تعهد آلمان به ایفای نقش مثبت در حل بحران کره شمالی و دومی، اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین با استفاده از صلح‌بانان اروپایی خواهد بود.

وزیر خارجه آلمان گفته که سومین محور سخنانش در خصوص توافق 1+5 و ایران خواهد بود؛ توافقی که این روزها با تمایل یکی از طرفین یعنی آمریکا برای پا پس کشیدن، در معرض خطر نابودی قرار گرفته است.

گابریل در این خصوص نوشته: «پایبند ماندن به توافق با ایران، سومین موضوع سخنان من خواهد بود. پایان دادن به این توافق در حکم شکست و تهدیدی برای صلح در منطقه خواهد بود.»

ترامپ باید بر اساس قواعد مصوب کنگره آمریکا برای قبول برجام، در روز 15 اکتبر (23 مهر) گزارشی به کنگره در خصوص پایبند بودن یا نبودن ایران به برجام به این نهاد ارائه دهد.

دولت ترامپ با متهم کردن ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و با دستاویز قرار دادن آزمایش‌های موشکی، تهران را به نقض روح برجام متهم کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها