محاکمه غیرنظامیان در دادگاه های نظامی بحرین آغاز شد

محاکمه غیرنظامیان در دادگاه های نظامی بحرین آغاز شد
يکشنبه 30 مهر 1396 - 17:18

دولت بحرین به دنبال موافقت پادشاه این کشور،محاکمه غیرنظامیان در دادگاه های نظامی را آغاز کرد و برای نخستین بار محاکمه چند غیرنظامی متهم به طراحی برای حمله به نیروهای مسلح را به دادگاه نظامی ارجاع داد.

العالم ـ بحرین

سرتیپ «یوسف راشد فلیفل» رئیس دستگاه قضایی نظامی بحرین روز یکشنبه اعلام کرد که دستگاه‌های «مبارزه با تروریسم» توانستند اعضای یک باند تروریستی را که مرتکب جرایم تروریستی علیه نیروهای دفاعی بحرین شده‌اند، بازداشت کنند.

بنابر گزارش خبرگزاری بحرین (بنا) به گفته فلیفل، دادستانی نظامی پس از پایان تحقیقات تصمیم گرفت که متهمان این پرونده را به دادگاه بزرگ نظامی ارجاع دهد و زمان محاکمه آنها بزودی اعلام خواهد شد.

از حدود 6 ماه پیش به دنبال موافقت پادشاه بحرین با محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی، این نخستین بار است که مسئولان بحرین متهمان غیرنظامی را برای محاکمه به دادگاه نظامی ارجاع می‌دهند.

به گزارش فارس، «حمد بن عیسی آل خلیفه» آوریه گذشته با اجرای اصلاحات در بند مربوط به منحصر شدن محاکمه‌های نظامی به جرایم افراد نظامی و نیروهای امنیتی موافقت کرد و این بند به گونه‌ای اصلاح شد که دست دستگاه قضایی نظامی برای محاکمه غیرنظامیان را باز گذاشته است.

دولت بحرین از سال 2011 معارضان خود را تحت تعقیب قرار داده و تا کنون احکام اعدام علیه چند جوان انقلابی را به بهانه واهی دست داشتن در عملیات‌های تروریستی صادر کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها