نامه «کم‌سابقه» رهبر کره‌شمالی به رئیس‌جمهور چین

نامه «کم‌سابقه» رهبر کره‌شمالی به رئیس‌جمهور چین
پنج‌شنبه 4 آبان 1396 - 11:58

رسانه‌های دولتی کره شمالی اعلام کردند، رهبر این کشور یک پیام تبریک نادری به رئیس‌جمهور چین ارسال کرده و در آن برای وی آرزوی موفقیت‌های بزرگ را در وظایف آتی‌اش به عنوان رهبر کشور چین کرده است.

العالم - آسیا

تسنیم-- این پیام دوستانه از جانب کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که به ندرت پیام‌های شخصی منتشر می‌کند، پس از آن مطرح شد که کنگره حزب کمونیست چین در پایان جلسه بسیار مهم خود شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین را برای دومین دور پنج ساله برای رهبری این حزب انتخاب کرد.

شی برای پنج سال دیگر به‌عنوان رهبر حزب انتخاب شد بی‌آنکه چهره ممتازی برای جانشینی او پس از این مدت خودنمایی کند، به‌علاوه نام و ایدئولوژی سیاسی او در اساسنامه حزب کمونیست ثبت شد.

خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی گزارش داد، کیم‌جونگ اون در نامه به شی، «ابراز عقیده کرده است که روابط با یکدیگر و بین دو کشور در راستای منافع ملت هر دو کشور توسعه خواهد یافت».

در این نامه آمده است: «ملت چین در مسیر ایجاد نظام سوسیالیستی با ویژگی‌های چینی در عصر حاضر شده‌اند».

چین تنها متحد اصلی کره‌شمالی محسوب می‌شود و در حدود 90 درصد از روابط تجاری این کشور را در اختیار دارد.

چین و کره شمالی اغلب مکاتبه‌های دیپلماتیک و نامه‌های تشریفاتی در مناسبت‌های سیاسی برای یکدیگر ارسال می‌کنند اما ارسال پیام‌های شخصی از سوی هر دو رهبر به ندرت صورت گرفته است.

این پیام همزمان با آن مطرح شد که جامعه بین‌الملل از چین خواسته تا اقدامات بیشتری برای مهار آزمایشات اتمی و موشکی کره شمالی که باعث تشدید تنش‌های جهانی شده، انجام دهد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها