هشدار سازمان ملل درباره افزایش حملات به خبرنگاران

هشدار سازمان ملل درباره افزایش حملات به خبرنگاران
پنج‌شنبه 11 آبان 1396 - 06:29

دو گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد با اشاره به کشته شدن بیش از 30 خبرنگار در حملات سال کنونی در باره افزایش حملات علیه خبرنگاران در جهان هشدار دادند.

العالم - آمریکا

به گزارش خبرگزاری شین هوا از ژنو، اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور داوری و اعدام های خارج از چارچوب قضائی و دیوید کایی گزارشگر آزادی بیان از کشورها خواستار اقدام جدی جهت مقابله با ادامه حملات به خبرنگاران  شدند.

گزارشگران سازمان ملل با صدور بیانیه ای اعلام کردند، اینگونه حملات ضمن کشتن و محروم کردن اعضای خانواده ها سبب از بین رفتن نظارت عمومی بر نقش حرفه روزنامه نگاری خواهد شد که در جامعه دموکراتیک بسیار مهم و ضروری است.

کالامارد و کایی با اشاره به  گسترش حملات علیه  روزنامه نگاران در جهان خاطر نشان کردند، زمانی که مقامات دولتی در پیگیری مستقل و بی طرفانه اینگونه حملات که می تواند منجر به محاکمه جنایتکاران شود ناتوان هستند، قاتلان و همدستان آنها به اهداف خود خواهند رسید.

گزارشگران سازمان ملل ضمن تاکید بر توقف اینگونه حملات تصریح کردند، جوامع ما نمی تواند هزینه های ناشی از افزایش حملات ترویستی به خبرنگاران را بپردازد.

مقامات سازمان ملل از همه کشورها خواستند با  بهره برداری موثر از منابع و امکانات موجود  ادامه این روند را تغییر دهند.

براساس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2013 دوم نوامبر هر سال روز بین المللی پایان مصونیت عوامل خشونت علیه روزنامه نگاران نامگذاری شد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها