الحوثی: فریب فتنه ها را نخورید / رفتارهای کنگره ملی یمن با نیروهای أنصارالله غیرقابل توجیه است

الحوثی:  فریب فتنه ها را نخورید / رفتارهای کنگره ملی یمن با نیروهای أنصارالله غیرقابل توجیه است
شنبه 11 آذر 1396 - 12:14

رهبر جنبش أنصارالله یمن در سخنانی ضمن انتقاد شدید از رفتارهای کنگره ملی این کشور در قبال نیروهای أنصارالله گفت: چنین رفتارهایی غیرقابل توجیه است.

العالم - یمن

"عبدالملک الحوثی " گفت : شهروندان و عشائر نباید به دعوت های فتنه انگیز پاسخ مثبت دهند و بر مبارزه با متجاوزان سعودی متمرکز شوند.

وی روز شنبه در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: ما با موجی از حملات افراد  وابسته به حزب کنگره مردمی غافلگیر شدیم.

وی از ادامه مسیر فتنه انگیز هشدار داد و از دولت خواست مسئولیت اقدامات خود را بر عهده بگیرد.

الحوثی گفت : منافع واقعی کشورامروز، خودداری از فتنه انگیزی است.

وی گفت : من از رئیس کنگره ملی (علی عبدالله صالح ) می خواهم برای متوقف کردن این روند همکاری سازنده ای داشته باشد و از همه می خواهم برای حفظ ثبات و امنیت کشور،همکاری کنند.

وی افزود: اختلافات با مذاکره  حل و فصل می شود و متجاوزان و دشمنان بیشترین سود را از فتنه می برند.

دولت با همکاری شیوخ قبائل و شهروندان برای جلوگیری از فتنه انگیزی و حفظ امنیت، مسئول حمایت از شهروندان است.

وی افزود: از اندیشمندان ،حکما و ریش سفیدان یمن می خواهم برای پایان دادن به  فتنه شبه نظامیان ، میانجی گری کنند و از شیخصت ها و همه مردم  می خواهم امنیت صنعا پایتخت یمن را حفظ کنند ،ما بیشتر از همه مایل به ادامه امنیت درکشور هستیم .

عبدالملک الحوثی در ادامه سخنان خود گفت: رفتارهای کنگره ملی در قبال انصارالله کاملا مشکوک است. این کنگره باید از این رفتارهای غیرمسئولانه دست بکشد.

الحوثی ادامه داد: امروز لازم است تا همگان مسئولیت پذیر بوده و برای مقابله با متجاوزان سعودی دست همکاری به دستگاه های امنیتی یمن بدهند. 

الحوثی افزود: هر اختلافی میان انصارالله و کنگره ملی قابل حل است. باید با شبه نظامیان فتنه گر مقابله کرد. ما اگر خطایی کرده باشیم مسئولیت آن را می پذیریم، انتظار داریم که کنگره ملی هم همینگونه رفتار کند. 

رهبر جنبش أنصارالله ادامه داد: امروز تمامی مقرهای حزب کنگره ملی دارای امنیت است. همچنین منازل رهبران این حزب از امنیت بالایی برخوردار است. 

217

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها