چرا نتانیاهو به دستگاه های امنیتی دستور آماده باش داده است؟

چرا نتانیاهو به دستگاه های امنیتی دستور آماده باش داده است؟
چهارشنبه 15 آذر 1396 - 09:47

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی سه شنبه شب به تمامی دستگاه های سیاسی و امنیتی این رژیم توصیه کرد که خود را برای پیامدهای ناشی از تصمیم احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، آماده کنند.

العالم ـ فلسطین اشغالی 

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم به نقل از شبکه تلویزیونی 124 رژیم صهیونیستی، نتانیاهو این اظهارات را در جلسه محرمانه کمیته امنیتی مجلس اسرائیل (کنست) عنوان کرده است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفته است: درصورت تصمیم احتمالی ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، تمامی اسرائیلی ها باید خود را برای سناریو وخامت اوضاع آماده کنند.
وی در بخش دیگری از این اظهارات افزود: دستگاه های امنیتی، اطلاعات دقیقی در اختیار ندارند که واکنش به تصمیم ترامپ به چه میزان رو به وخامت خواهد نهاد، اما پاسخ این دستگاه ها در برابر عوامل تشدید کننده شرایط به بهترین شکل خواهد بود.
«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز سه شنبه گفت: رئیس جمهوری قرار است روز چهارشنبه تصمیم خود درباره انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را اعلام کند.
انتشار خبرهای متعدد مبنی بر تصمیم احتمالی ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، واکنش‌های زیادی از سوی رهبران کشورهای اسلامی و عربی را به همراه داشته است.
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس تلفنی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و «پاپ فرانسیس» از آنها خواست، مانع انتقال سفارت واشنگتن به بیت المقدس شوند.
عبدالله دوم شاه اردن نیز در تماس تلفنی با ترامپ نسبت به عواقب وخیم انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس بر امنیت و ثبات در خاورمیانه هشدار داد.
محمد ششم شاه مغرب نیز در بیانیه‌ای به نمایندگی از 57 کشور اسلامی، نسبت به اجرای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس هشدار داد.
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نیز بیت المقدس را «خط قرمز» آنکارا دانست و گفت که چنانچه این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی شود، روابط خود را با رژیم صهیونیستی قطع می‌کند.
با وجود اینکه دولت آمریکا مطابق با قانون مصوب 1995 کنگره این کشور موظف به انتقال سفارت به بیت‌المقدس است، با این حال تمامی رئیسان جمهوری پیشین این کشور اجرای این قانون را هر 6 ماه یکبار تعلیق کرده‌ بودند.
ترامپ در ماه ژوئن با تعلیق مجدد روند اجرای قانون مربوطه، تصمیم‌گیری در این رابطه را به ابتدای ماه دسامبر (10 آذر96) موکول کرده بود؛ با این حال این مهلت زمانی بدون اعلام تصمیم نهایی پایان یافت.
برخی رسانه‌ها با استناد به منابع خود، انتظار دارند که ترامپ، بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت بشناسد اما انتقال سفارت را به زمان دیگری موکول کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها