موگرینی: معتقدیم که بیت المقدس باید پایتخت دو دولت باشد

موگرینی: معتقدیم که بیت المقدس باید پایتخت دو دولت باشد
دوشنبه 20 آذر 1396 - 08:33

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در پایگاه اینترنتی خود نوشت: تنها راه رسیدن به هدف مذاکره بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها، اعلام بیت المقدس به‌عنوان پایتخت دو دولت است.

العالم - اروپا

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایگاه اینترنتی خود نوشت: ما اروپایی ها معتقدیم که بیت المقدس [قدس اشغالی] باید پایتخت دو دولت یعنی دولت اسرائیل [رژیم صهیونیستی] و فلسطین باشد، باور ما بر این است که تنها راه رسیدن به هدف مذاکره بین اسرائیلی ها و فلسطینی هاست.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه (15 آذر ماه/ششم دسامبر) طی سخنانی در کاخ سفید بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس (اورشلیم) را مهیا سازد.

این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عربی و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها