چین: گزینه نظامی علیه کره شمالی پذیرفتنی نیست

چین: گزینه نظامی علیه کره شمالی پذیرفتنی نیست
جمعه 24 آذر 1396 - 20:31

سفیر چین در سازمان ملل متحد، افزایش تنش با کره شمالی را به نفع هیچ کسی ندانست و گفت: گزینه استفاده از نیروی نظامی به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

العالم ـ آسیا

وو هایتائو روز جمعه در نشست شورای امنیت که با موضوع کره شمالی و منع گسترش سلاح های هسته ای برگزار شد، افزود: مساله هسته ای این کشور بیش از دو دهه ادامه پیدا کرده است و ما معتقدیم که زمانی که طرفین حاضرند به هم احترام گذاشته و مذاکره کنند، تنش کاهش می یابد و در غیر این صورت تنش ها بیشتر خواهد شد. 
وی ادامه داد: لازم است هر چه سریعتر لحن ها و اقداماتی که تنش درباره کره شمالی را تشدید می کند، متوقف شده و همگی با احترام، تصمیم درست اتخاذ کنند. 
سفیر چین در سازمان ملل متحد اضافه کرد: لازم است که همگی به قطعنامه های سازمان ملل توجه کنند و با استفاده از روش های دیپلماتیک برای حل موضوع اقدام کنند. در عین حال لازم است به حال مردم کره شمالی هم توجه شده و از ایجاد بحران انسانی جلوگیری شود. 
هایتائو اظهار کرد: همگی باید بدانند که مقصر مشکلی که در مورد کره شمالی ایجاد شده است فقط یک طرف نیست و طرف های مختلف در ایجاد وضعیت کنونی مقصرند. 
وی یادآور شد: آمریکا قول داده است که به تغییر رژیم در کشورها فکر نکند و سربازانش را از مرزهای کره دور نگه دارد، امیدواریم امریکا به این قول های خود پایبند باشد. 
سفیر چین تصریح کرد: در مورد کره شمالی، فشار تحریم ها باید به سمت تشویق دولت این کشور برای همکاری باشد نه فشار بر مردم. 
هایتائو با تاکید بر این که چین به عنوان همسایه کره شمالی بیش از هر کشور دیگری درگیر موضوع کره بوده است، اظهار کرد: کسی نمی تواند نقش چین در کمک به حل وضعیت موجود را نادیده بگیرد. ما به همراه روسیه یک پیشنهاد مشترک کاملا قابل اجرا در مورد حل موضوع کره شمالی ارائه دادیم و از شورای امنیت می خواهیم به این پیشنهاد توجه کند تا بتوان در مسیر درست حل مشکلات قرار گرفت.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها