پاسخ قاطع دمشق به ادعای دی‌میستورا درباره مذاکرات ژنو

پاسخ قاطع دمشق به ادعای دی‌میستورا درباره مذاکرات ژنو
شنبه 25 آذر 1396 - 00:23

وزارت خارجه سوریه ادعاهای نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد و دولت فرانسه را که دمشق را مسئول عدم پیشرفت در دور اخیر مذاکرات ژنو دانسته‌اند، به شدت محکوم کرد.

العالم – سوریه

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه به نقل از منبعی رسمی در وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد، سوریه به شدت ادعاهای استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در سوریه و وزارت امور خارجه فرانسه را که در آنها سوریه مسئول عدم پیشرفت در دور اخیر مذاکرات ژنو معرفی شده است، محکوم می کند. این ادعاها به وضوح نمایشی از مخالفان سوریه است که بر اساس عادت، به تشویش و دروغ پراکنی می پردازند؛ شیوه‌ای که بهای آن خون مردم سوریه است. 

این منبع افزود: سوریه همواره با تلاش های صادقانه جهت خروج از بحران کنونی، تعامل مثبت داشته است، هیئت اعزامی سوریه به طور  جدی در نشست های این دوره مشارکت داشت به این امید که این دوره از مذاکرات نتایج مثبت به دنبال داشته باشد، اما بیانیه ریاض و مواضع از پیش مشخصی که این بیانیه با خود دارد، موجب شد تا تمام پیش بینی ها نادرست باشد، این بیانیه برای یک هدف تدوین شده و آن به بن بست کشاندن و شکست این دوره از مذاکرات بوده است.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها