ترامپ: برندگان لاتاری زباله اند

ترامپ: برندگان لاتاری زباله اند
شنبه 25 آذر 1396 - 12:42

رئیس جمهور آمریکا در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان آکادمی اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی گفت: افرادی را که با برنده شدن ویزای "لاتاری" به آمریکا مهاجرت می کنند را "بدترین بدترینها" خواند و خواستار لغو این سیستم شد.

العالم ـ آمریکا

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان آکادمی اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی گفت: قرعه کشی "لاتاری" در آمریکا صورت می گیرد و شما افرادی را انتخاب می کنید. فکر می کنید کشورهای دیگر، بهترین افراد شان را به ما می دهند؟ نه. آنها بدترین آدم هایشان را مانند زباله دور می ریزند و ما با قرعه کشی، بدترین بدترین را بر می گزینیم.

رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور خواست که به مهاجرت زنجیره ای و "لاتاری" پایان بدهند و یک سیستم شایسته گزینی را جایگزین آن کنند.

ترامپ در این باره به دو حمله تروریستی در نیویورک اشاره می کند که در روز سه شنبه ۸ آبان یک خودرو به سمت مردم حمله کرد و منجر به کشته شدن ۸ نفر شد. عامل این حمله، "سیف الله سایپف" ۲۹ ساله، ازبک تبار معرفی شد که با لاتاری گرین کارت به آمریکا آمده بود و در حادثه دیگر که روز دوشنبه ۲۰ آذر رخ داد، "عقاید الله" که بنگلادشی تبار است، سعی داشت بمبی را در نیویورک منفجر کند که دستگیر شد.

برنامه مهاجرتی لاتاری سالانه امکان اقامت دایم ۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی را بر اساس قرعه کشی در آمریکا می‌دهد.

دولت آمریکا با اعمال تغییراتی در قانون منع مهاجرتی خود امسال نام هشت کشور ایران، سوریه، لیبی، یمن، سومالی، کره شمالی، ونزوئلا و چاد را به لیست کشورهایی ممنوع مسافرت یا مهاجرت به آمریکا اضافه کرد که عملا اتباع این کشور از این برنامه حذف شدند.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها