نتانیاهو: سازمان ملل خانه دروغ‌ است!

نتانیاهو: سازمان ملل خانه دروغ‌ است!
پنج‌شنبه 30 آذر 1396 - 14:44

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تشبیه سازمان ملل به «خانه دروغ‌» مدعی شد «چه بخواهند چه نخواهند قدس پایتخت ماست».

العالم ـ فلسطین اشغالی

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به جلسه اضطراری امروز مجمع عمومی سازمان ملل برای رای‌گیری بر سر قطعنامه‌ای علیه تصمیم آمریکا درباره قدس، این سازمان را «خانه دروغ‌» توصیف کرد.

نتانیاهو  امروز (پنجشنبه) در «اشدود» گفت: «اورشلیم پایتخت اسرائیل است و ما به ساخت‌وساز در اینجا ادامه می‌دهیم و سفارتخانه‌های بیشتری به این شهر منتقل خواهد شد».

به نوشته وبگاه روزنامه «هاآرتص»، نتانیاهو با رد نتیجه رأی‌‌گیری امروز مجمع عمومی، ادعا کرد: «سازمان ملل بخواهد یا نه، اورشلیم پایتخت اسرائیل است. 70 سال طول کشید تا آمریکا این مسئله را رسما پذیرفت، سال‌ها نیز طول می‌کشد تا سازمان ملل همین کار را انجام دهد».

در حالی که 14 کشور از 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل جملگی از تصمیم آمریکا در اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی انتقاد و تاکید کرده‌اند سفارتخانه خود را به این شهر منتقل نمی‌کنند، نتانیاهو همچنین مدعی است کشورهای بیشتری قصد انتقال سفارت خود از تل‌آویو به قدس را دارند.

به گزارش فارس، مجمع عمومی سازمان ملل در نشست اضطراری امروز، درباره پیش‌نویس قطعنامه‌ای که خواستار لغو تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس است، رای‌گیری می‌کند

ترامپ روز چهارشنبه 15 آذرماه جاری، ضمن به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسرائیل، دستور انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را امضا کرد.

طبق قطعنامه 478 شورای امنیت هیچ کشوری اجازه ندارد نمایندگی دیپلماتیک (سفارتخانه و کنسولگری) در شهر قدس تاسیس کرده یا تصمیمی درباره وضعیت آن بگیرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها