گمانه‌زنی‌ها درباره خروج سفیر آمریکا از هتل «اینترکانتیننتال» پیش از حمله مهاجمان انتحاری

گمانه‌زنی‌ها درباره خروج سفیر آمریکا از هتل «اینترکانتیننتال» پیش از حمله مهاجمان انتحاری
يکشنبه 1 بهمن 1396 - 12:05

مجله مشهور آلمانی به نقل از منابع محلی نوشت که سفیر آمریکا در افغانستان در اقدامی شک برانگیز درست پیش از حمله مهاجمان انتحاری به هتل بین‌المللی اینترکانتیننتال در کابل این مکان را ترک کرده است.

العالم - آسیا

در حالی که اخیرا دولت آمریکا به شهروندان خود در کابل هشدار داده بود این گمانه‌زنی‌ها افزایش یافته که آیا آمریکا از احتمال وقوع حمله تروریستی به هتل بین‌المللی اینترکانتیننتال در کابل اطلاع داشته است؟

مجله «اشپیگل» در گزارشی از حمله تروریستی به هتل بین‌المللی در کابل به نقل از یک شاهد عینی نوشت که سفیر جدید آمریکا در کابل درست لحظاتی پیش از حمله مهاجمان انتحاری این هتل را ترک کرده است.

اما این مجله حضور سفیر آمریکا در این هتل را تایید نکرده است.

نشریه آمریکایی «آتلانتیک»  نیز با اشاره به حضور احتمالی سفیر آمریکا در این هتل نوشت: احتمالا اشاره مجله آلمانی اشپیگل به این موضوع است که مهاجمان انتحاری منتظر مانده بودند تا پس از خروج سفیر آمریکا حملات خود به این هتل را آغاز کنند.

همچنین شبکه خبری «ان‌بی‌سی‌» به نقل از مقامات آمریکایی تصریح کرد احتمالا هیچ شهروند آمریکایی در این هتل حضور نداشته است. ممکن است این به دلیل هشدارهای مکرر امنیتی سفارت آمریکا در کابل به شهروندان آمریکایی بوده باشد.

سال گذشته نیز برخی از رسانه‌ها گزارش دادند که سازمان اطلاعات آلمان از حمله مرگبار «چهارراهی زنبق» در منطقه دیپلمات نشین کابل اطلاع داشته است.

در این حمله حدود 700 نفر کشته و زخمی شدند اما مقامات آلمانی این اطلاعات را در اختیار نیروهای امنیتی افغان قرار نداده بودند.

حمله مهاجمان انتحاری به هتل اینترکانتیننتال کابل که از شب گذشته آغاز شده بود پس از 14 ساعت پایان یافته است اگرچه وزارت کشور تعداد تلفات را 8 نفر اعلام کرده اما منابع محلی از کشته شدن دستکم 30 نفر خبر می‌دهند.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها