نجات ۸ کوهنورد گرفتار کولاک در ارتفاعات توچال

نجات ۸ کوهنورد گرفتار کولاک در ارتفاعات توچال
سه شنبه 10 بهمن 1396 - 08:41

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از نجات ۸ کوهنورد گرفتار در کولاک و برف که در حوالی ایستگاه شماره ۵ توچال گیر افتاده بودند، خبر داد.

العالم ـ ایران ـ ورزشی

سید جلال ملکی شامگاه دوشنبه درباره جزییات این حادثه در کوهستان گفت: ساعت ۱۵:۲۹ روز دوشنبه (9 بهمن ماه 1396) حادثه گرفتار شدن افراد در ارتفاعات توچال به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد.

او با بیان اینکه گروه نجات شماره ۱۶ از محله ولنجک به منطقه اعزام می‌شود، تصریح کرد: این افراد در تماس با آتش‌نشانی اعلام کرده بودند حوالی ایستگاه ۵ توچال به‌دلیل سرمای شدید و مه گرفتار شده و راه را گم کرده‌اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تصریح کرد: آتش‌نشانان در طول مسیر طی تماس‌هایی که با این افراد داشتند موفق شدند آن‌ها را که گروهی ۸ نفره شامل ۵ آقا و ۳ خانم بودند پیدا کنند.

ملکی یادآور شد: از آنجاکه به ساعات پایانی روز نزدیک می‌شدیم سرمای شدید و مه غلیظی ایجاد شده و موجب شده بود بیشتر این افراد دچار سرمازدگی مختصر و جزیی شده و قوای بدنی‌شان تحلیل رود از همین رو قادر به حرکت نبودند.

به گفته وی، با توجه به اینکه موعد خارج از ساعت کار تله‌کابین بود با تعامل آتش‌نشانان و مسئولان تله‌کابین، دستگاه راه‌اندازی شد و افراد با استفاده از سیستم تله‌کابین به پایین منتقل شدند. این عملیات ساعت ۱۸:۵۴ روز دوشنبه (به پایان رسید.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها