ماجرای فروش نقدی سوخت چیست؟

ماجرای فروش نقدی سوخت چیست؟
يکشنبه 15 بهمن 1396 - 09:38

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت: تصمیم اخیر جایگاهداران سوخت برای فروش نقدی فراورده‌های نفتی و استفاده نکردن از کارتخوان‌ها، ربطی به تصمیم بانک مرکزی ندارد.

العالم- ایران/ اقتصادی 

بیژن حاج محمد رضا گفت: تصمیم اخیر جایگاهداران سوخت برای فروش نقدی فراورده‌های نفتی و استفاده نکردن از کارتخوان‌ها، ربطی به تصمیم بانک مرکزی درخصوص واریز وجوه دریافتی از کارتخوان‌ها پس از ۲۴ ساعت ندارد و این مسئله تنها به عمل نکردن بانک ملت به تعهدات خود درقبال جایگاهداران سوخت بازمی گردد.
رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت افزود: از حدود ده سال قبل براساس توافقی که با بانک ملت صورت گرفت، قراربراین شد تا جایگاه های سراسر کشور مجهز به کارت خوان های این بانک شوند. بانک ملت نیز مکلف شد شب به شب وجوه ناشی از فروش جایگاه را محاسبه و به حساب واریز کند. اما ازسال 86 تاکنون هیچ وقت بانک ملت به تعهداتش عمل نکرده است. 
وی با بیان اینکه گاهی اوقات واریز وجوه ناشی از فروش جایگاه های سوخت تا ده روز به تاخیر می افتد، گفت: این تاخیرها درحالی رخ می دهد که جایگاه ها باید ظرف 48 ساعت مبالغ سوخت دریافتی خود را به حساب شرکت پالایش و پخش واریزکنند. 
رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت با بیان اینکه واریز نشدن وجوه سوخت دریافتی ظرف مدت تعیین شده به حساب شرکت پالایش و پخش موجب می شود تا حساب جایگاه از حالت نسیه به نقدی تغییر یابد، گفت: این مسئله برای جایگاه ها مشکلات زیادی را بوجود آورده و حتی باعث تعطیلی برخی جایگاه ها شده است.
حاج محمد رضا درادامه افزود: حتی قراربود بانک ملت در هرتراکنش به ازاء هر لیتر مبلغ 20 ریال یعنی 2 تومان به حساب جایگاه ها به عنوان سود واریز کند اما این بانک به جز سه چهارماه ابتدایی سال 86 هرگز به این تعهد خود عمل نکرده و با توجه به فروش 70 میلیون لیتر فراورده در روز، مطالبات جایگاه داران ازبانک ملت دراین ده سال به هزاران میلیارد تومان رسیده است.
وی با بیان اینکه بانک ملت به هیچ کس جوابگو نیست، گفت: درچنین شرایطی تنها راهی که برای ما باقی مانده بستن کارت خوان های ملت و فروش بصورت نقدی همچون سنوات گذشته است. 
حاج محمد رضا افزود: می دانیم این مسئله ممکن است مشکلات و زحماتی را برای مردم ایجاد کند اما ما هم چاره ای جزء این نداریم وتا زمانی که بانک ملت به تعهداتش عمل نکند، استفاده از کارتخوان های این بانک در جایگاه ها را محدود خواهیم کرد.

خبرگزاری صداوسیما

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها