در همایش راز رضوان؛

ولایتی: اگر کمک محورمقاومت نبود امروز بغداد، دمشق و بیروت دست داعش بود

ولایتی: اگر کمک محورمقاومت نبود امروز بغداد، دمشق و بیروت دست داعش بود
پنج‌شنبه 26 بهمن 1396 - 14:02

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی گفت: اگر کمک مقاومت اسلامی و محور مقاومت نبود امروز بغداد، دمشق و تا حدودی بیروت در دست داعش و امثال این تروریست ها بود.

العالم - ایران

 علی اکبر ولایتی روز پنج شنبه در همایش راز رضوان ویژه گرامیداشت دهمین سالگرد شهادت عماد مغنیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید عماد مغنیه افزود: زمانی که مسئول وزارت امور خارجه بودم در جریان شکل گیری جریان مقاومت و خدمت این مجموعه مبارز که جان خود را بر کف دستانشان گرفتند، بودم. 

وی درباره شبهه ای که برخی رسانه ها درمورد کمک های ایران به لبنان، عراق، فلسطین و افغانستان مطرح می کنند، گفت: برخی زمزمه هایی وجود دارد که ما فقط به ایران بپردازیم، چه کار به خارج از کشور اعم از سوریه، عراق، لبنان و افغانستان داریم، هر چند که این صداها، صداهایی است که توسط مزدوران به کار گرفته شده و اجانب و افراد جاهل بیان می شود.

وی ادامه داد: آنها اقلیت ناچیزی هستند و برخی رسانه ها آن را بزرگ نمایی می کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ارتباط بین ایران و جهان اسلام ارتباطی به قدمت اسلام است. شکل گیری سلسله صفویه به عنوان شکل دهنده و بازتعریف هویت ایرانی حول محور اهل بیت (ع) از سوی لبنانی ها صورت گرفت. 

ولایتی افزود: ارتباط بین پیروان اهل بیت (ع) در ایران و منطقه یک ارتباط دیرینه است و نکته دیگر این که این ارتباط بین این دو نبود که در دفاع از فلسطین در جریان جنگ های صلیبی بود.

وی خاطرنشان کرد: شکست صلیبی ها در فلسطین بود که ان شاء الله شکست اسرائیلی ها هم در فلسطین خواهد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که صبر مسلمانان زیاد است، افزود: امید است لکه ننگین اسرائیل و ریشه آن زودتر کنده شود.

به گزارش ایرنا، همایش راز رضوان به مناسبت دهمین سالگرد شهادت عماد مغنیه فرمانده بزرگ حزب الله لبنان امروز با حضور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، جمعی از شخصیت های فلسطینی و لبنانی و همچینن شخصیت های سیاسی ایران در تالار بزرگ وزارت کشور آغاز به کار کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها