رئیسی در نخستین کنگره شهدای مهاجر مدافع حرم مطرح کرد؛

امید مردم لبنان و فلسطین به مجاهدان در میدان است نه میزهای مذاکره

امید مردم لبنان و فلسطین به مجاهدان در میدان است نه میزهای مذاکره
شنبه 28 بهمن 1396 - 18:10

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم لبنان و فلسطین امیدی به میزهای مذاکره ندارند بلکه امید آنان به مجاهدان در میدان است و می‌گویند میدان تکلیف را مشخص می‌کند.

العالم _ ایران / سیاسی

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، پیش از ظهر امروز 28 بهمن در نخستین کنگره شهدای مهاجر مدافع حرم و سومین یادواره شهیدان مدافع حرم «ابوحامد» که در تالار قدس حرم رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در طول تاریخ جنگ اراده‌ها بین خداپرستان و خودخواهان همواره وجود داشته است، خداخواهان به‌دنبال حاکمیت حق، عدالت‌خواهی و توجه به حیات انسان بوده و خودخواهان با روحیه استکباری به‌دنبال زورگویی، نقض حاکمیت خدا و دست‌انداختن به منابع انسانی بودند.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: در دهه اول انقلاب اسلامی جنگ را به ما تحمیل کردند و منافقین 17 هزار نفر از مردم و مسئولان عالی‌قدر کشور را به شهادت رساندند تا انقلاب پا نگیرد، در دهه دوم درصدد بودند انقلاب و نظام را ناکارآمد نشان دهند و  در دهه سوم دنبال این بودند که پیام انقلاب به امت اسلامی نرسد، اما پیام این انقلاب، امت اسلامی را بیدار کرد، چراکه یمن و صنعا همان یمن و صنعای سابق است، اما چه اتفاقی افتاده که در یمن بیش از هزار روز است با شکم گرسنه مبارزه می‌کنند و می‌خواهند مسلمان زندگی کنند، امروز هویت اسلامی خود را بازیافتند.

رئیسی تصریح کرد: دشمن بعد از جنگ جهانی دوم و تک‌قطبی شدن جهان دید که تنها اسلام ناب است که در برابر منافع نامشروع غرب و مستکبرین می‌ایستد، پس توطئه‌های بسیاری نظیر اختلاف‌پراکنی، گروه‌های تکفیری، اهانت به مقدسات، حکومت‌های دست‌نشانده و غده سرطانی رژیم اشغالگر صهیونیستی را انجام دادند‌. 

وی با بیان اینکه امام(ره) از ابتدا فرمودند، مسئله قدس و فلسطین مسئله اول جهان اسلام است، تصریح کرد: جریان داعش و تکفیری برای این به‌وجود آمد که مسئله قدس چالش اول جهان اسلام نباشد، اما این ماجرا امت اسلامی را بیدار و جهل‌زدایی کرد. 

تولیت آستان قدس رضوی افزود: حزب الله، گروه مقاومت و یک جریان عظیم پرخروش و مردمی با انگیزه و اندیشه در جهان اسلام بسیج شدند و در واقع یک حزب‌الله تبدیل به گروه‌های مختلف مقاومت در جهان اسلام شد.

رئیسی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه از بین رفتن اسرائیل شدنی است، خاطرنشان کرد: یک روز اعلام شد خرمشهر آزاد شد، یک روز آزادی حلب و روز دیگر موصل اعلام شد، ان‌شاءالله روزی اعلام می‌شود که قدس شریف آزاد شد و این امر را با گروه‌های مصممی که حضور دارند، بسیار قریب می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه مسئله وحدت در خون و همخونی برای دفاع از امت اسلامی در پی داشت، گفت: مسئله داعش، مسئله عراق و سوریه نیست، بلکه مسئله ضدیت با امت اسلامی است، اما خون‌خواه، حضرت حق و همان خون‌خواه اباعبدالله (ع) است و خداوند از یک قطره آن خون‌ها نمی‌گذرد و فضای پاکی که در امت اسلامی وجود دارد، به برکت خون شهیدانی است که از امت اسلامی و جهان جهل‌زدایی کردند.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه امروز استیصال و یأس را در تمام حرکات دشمن می‌توانید ببینید، گفت: مردم لبنان و فلسطین هیچ امیدی به میزهای مذاکره ندارند، بلکه امید آنان به مجاهدان در میدان است و می‌گویند، میدان، تکلیف را مشخص می‌کند، بنابراین همه گروه‌های فلسطینی روی این موضوع اتفاق نظر دارند که مقاومت و ایستادگی دشمن را وادار به عقب‌نشیننی می‌کند.

رئیسی ادامه داد: روحیه سلحشوری و مقاومت به برکت‌آفرینی مقتدایان و سرداران سرافزانی همچون سردار سلیمانی و دیگرانی است که نامشان زینت‌بخش این جلسه است و افتخاراتی بسیاری در ایستادگی و مقاومت به ثبت رساندند.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) پیوند بین رسالت پیامبر(ص) و ولایت را برقرار کرد، افزود: حضرت زهرا‌(س) اسوه مقاومت و ایستادگی هستند و یقین داریم این پیام، این حضور، روشنگری و برگزاری این کنگره در کنار اسوه مقاومت علی ابن موسی الرضا(ع)  برای جهانیان امیدبخش بوده و از تلاش همه اثرگذاران این میدان صمیمانه تشکر می‌کنم.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها