در مصاحبه با سی ان بی سی؛

عادل الجبیر: ایران خطرناکترین کشور در حملات سایبری است

عادل الجبیر: ایران خطرناکترین کشور در حملات سایبری است
يکشنبه 29 بهمن 1396 - 18:03

وزیر خارجه عربستان در ادامه جوسازی‌ها علیه ایران، اینبار در مونیخ مدعی حمله‌های سایبری ایران به کشورش شد.

العالم _ عربستان سعودی

وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی بی‌پایه و اساس ایران را خطرناکترین کشور در حمله‌های سایبری نامید.

  «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان روز یکشنبه در گفت‌‌‌وگو با شبکه خبری «سی. ان. بی .سی» مدعی شد که کشورش با حملات پی در پی دشمنان مواجه شد.

الجبیر که همگام با دیگر اعضای دولت این کشور سابقه غرض ورزی علیه جمهوری اسلامی دارد، از ایران به عنوان خطرناک‌ترین کشور در حمله‌های سایبری نام برد.

 وی گفت: «ایران تنها کشوری است که بارها به ما حمله کرده و یا سعی کرده حمله کند. در حقیقت، آن‌ها طور هفتگی سعی کردند این کار را انجام دهند.»

وزیر خارجه عربستان که در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در آلمان صحبت می‌کرد، بارها با اشاره به «رفتارهای موذیانه» ایران در منطقه و حمایت این کشور از حزب‌الله که در امور لبنان و دیگر مناطق غرب آسیا نفوذ دارد، انتقاد کرد.

الجبیر با ذکر اقدام‌های لازم ریاض برای مقابله با تهدیدهای سایبری به اصطلاح از جانب ایران گفت: همه اقدام‌های لازم را برای دفاع از بانک‌های اطلاعاتی، اینترنت و غیره انجام می‌دهیم. همچنین اقدام‌هایی را برای آموزش مردم به منظور توانمند شدن در عملیات تهاجمی انجام می‌دهیم تا امیدوار باشیم نفوذ به این سامانه‌های ذکر شده غیرممکن شود.»

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ طی اظهاراتی ضمن ابراز خرسندی برای حضور در این نشست، گفت: «برخی از همسایگان ما سال گذشته از فرصت حضور در این نشست (مونیخ) برای اتهام وارد کردن به ایران، استفاده کردند و تعدادی از آن‌ها و دیگران نیز امسال چنین کردند.»

ظریف خطاب به حاضران در این نشست گفت: « امروز شما مخاطب یک سیرک کارتونی بودید که ارزش پاسخ را ندارد. اجازه دهید به موضوع‌های خیلی جدی‌تر بپردازیم.»

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها