جدال نماینده روسیه با نیکی هیلی/ اجازه ندارید روسیه را «رژیم» بنامید

جدال نماینده روسیه با نیکی هیلی/ اجازه ندارید روسیه را «رژیم» بنامید
پنج‌شنبه 3 اسفند 1396 - 10:54

نماینده روسیه در سازمان ملل به همتای آمریکایی خود هشدار دارد: نباید روسیه را «رژیم پوتین» بنامید، روسیه دارای رئیس‌جمهور و دولتی کاملا قانونی و منتخب مردم است.

العالم ـ اروپا

به گزارش خبرگزاری «تاس»، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شب گذشته در نشست شورای امنیت با قاطعیت پاسخ "نیکی هیلی" همتای آمریکایی خود را داد که دولت روسیه را «رژیم پوتین» خطاب نموده و از سیاست مسکو در قبال اوکراین انتقاد کرده بود.

هیئتهای نمایندگی دو کشور در نشست شورای امنیت که با موضوعیت «حمایت از صلح بین المللی از طریق تحقق اصول مبتنی بر منشور سازمان ملل» برگزار شده بود، در جدالی تند اتهاماتی را علیه یکدیگر مطرح کردند.

نماینده دائم آمریکا مدعی شد که رژیم‌های دیکتاتوری در جهان، مانند ایران، کره شمالی و سوریه حقوق بشر را نقض و خشونت افروزی کرده و باعث بروز مناقشات منطقه‌ای می شوند و چنین سیاستی از سوی مسکو نیز دیده می‌شود.

هیلی گفت: «روسیه در خاک اوکراین منطقه کریمه را اشغال کرده و مناطق شرقی این کشور را نیز بی ثباتی کرده است. در حالی که حق حاکمیت کشورها، اصلی بنیادین است. ولی زمانی که ما از این اصل دفاع نکنیم، رژیم‌هایی مانند رژیم کیم، رژیم اسد و رژیم پوتین بدون تنبیه باقی می مانند. در صورتی که شورای امنیت وظیفه دارد تا از حاکمیت کشورها در برابر چنین تهدیدهایی حمایت کند.»

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل در پاسخ به این سخنان نماینده آمریکا گفت: «باید به خانم هیلی یادآور شوم که در روسیه یک رژیم وجود ندارد، بلکه رئیس جمهوری و دولتی قانونی و منتخب مردم این کشور در راس قدرت است. من از هیئت نمایندگی آمریکا انتظار دارم که در آینده حداقل ابتدایی ترین اصول دیپلماسی را رعایت کند. ضمن اینکه در سوریه نیز دولت قانونی حاکمیت دارد، حال چه آمریکا از این مسئله خوشش بیاید، یا نیاید.»

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها