ایران و اسپانیا درباره همکاری های صنعتی رایزنی کردند

ایران و اسپانیا درباره همکاری های صنعتی رایزنی کردند
شنبه 5 اسفند 1396 - 22:02

شیوه همکاری صنایع ایران و اسپانیا در دیدار مقام های اتاق بازرگانی و کنفدراسیون صنایع این کشور اروپایی با مدیرکل امور بین الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بررسی شد.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

به گزارش تارنمای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، «علی عراقچی» در این دیدار توان و فعالیت های ایدرو در زمینه مختلف از جمله صنایع ریلی را ارائه کرد.
«جوزه وینسنت گونزالس» مدیر بین الملل اتاق بازرگانی اسپانیا، در این دیدار درباره همکاری صنایع 2 کشور و چگونگی سرمایه گذاری در بخش های مختلف از قبیل نفت و گاز، خودرو، کشتی سازی و آموزش مدیران صنعتی توضیحاتی داد.
در این مذاکرات مقرر شد موضوع هایی مانند امضای توافقنامه همکاری دوجانبه، چگونگی همکاری و سرمایه گذاری و فاینانس پروژه های همکاری بررسی شود.
بر اساس آخرین آمارهای ارایه شده در پایگاه خبری «یورواستات» وابسته به کمیسیون اروپا، مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در 2سال گذشته رو به رشد بوده است. مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در سال 2015 میلادی هفت میلیارد و 689میلیون یورو بود و در سال 2016 به 13 میلیارد و 744میلیون یورو افزایش یافت.
براساس این گزارش، واردات اتحادیه اروپا از ایران در سال 2016 با رشد 5.4 برابری نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به چهار میلیارد و 496 میلیون یورو رسید. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها