روسیه: آتش بس در غوطه شرقی از فردا اجرا می شود

روسیه: آتش بس در غوطه شرقی از فردا اجرا می شود
دوشنبه 7 اسفند 1396 - 21:09

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه آتش بس موقت در منطقه غوطه شرقی از روز 27 ماه فوریه (سه شنبه) هر روز از ساعت 9 صبح تا 14 بعد از ظهر اجرا می شود.

العالم-روسیه

سرگئی شایگو امروز در جمع مقام های وزارت دفاع روسیه گفت: به دستور رئیس جمهوری آتش بس موقت در منطقه غوطه شرقی از روز 27 ماه فوریه (فردا سه شنبه) هر روز از ساعت 9 تا 14 برقرار و برای خروج ساکنان محلی از این منطقه کریدور انسانی ایجاد می شود.

ایرنا به نقل از تاس نوشت: پیشنهاد کرده ایم که در مناطق التنف و رقبنا کریدورهای ویژه انسانی برای عبور بدون مانع ساکنان محلی سازماندهی شود.

وی افزود: این واقعیت را درک می کنیم که در سوریه فقط غوطه شرقی نیست که برای ساکنان محلی و پناهندگان کانون تشنج محسوب می شود، از وضعیت اردوگاه پناهندگان رقبان در التنف اطلاع داریم که تحت کنترل آمریکا قرار دارد.

وی افزود: پیشنهاد کرده ایم که در مناطق التنف و رقبان هم کریدورهای انسانی ایجاد و در این مناطق آتش بس برقرار شود تا اتباع واقع در این مناطق بتوانند بدون مانع به خانه خود بازگشته و آن را بازسازی کنند.
تصویب قطعنامه 2401 برای برقراری آتش بس 30 روزه که از سوی کویت و سوئد تدوین شده بود، پس از برگزاری یک دور نشست شورای امنیت و چندین نشست غیر علنی و کارشناسی برای برطرف کردن موارد اختلافی اعضای شورا ، روز شنبه صورت گرفت.
این قطعنامه بر حفاظت از جان امدادگران و کسانی که به حمل و نقل کمک ها اقدام می کنند، تاکید و خواستار حفاظت از اماکن درمانی، مدارس و سایر امکانات غیرنظامی و همچنین خودداری از استقرار نظامی در مناطق پرجمعیت برای جلوگیری از حملات به غیرنظامیان شده است.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها