بیانیه حزب الله لبنان درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی

بیانیه حزب الله لبنان درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی
دوشنبه 7 اسفند 1396 - 21:13

حزب الله لبنان در بیانیه ای اعلام کرد : تعیین تاریخ نیمه مه 2018 به عنوان روز انتقال سفارت آمریکا به قدس بخشی از توطئه ای است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از چند ماه پیش آغاز کرده است و هدف از انتقال سفارت آمریکا یهودی سازی کامل قدس و تأمین منافع اسرائیل است .

العالم - لبنان

در بیانیه حزب الله لبنان آمده است: همزمان شدن انتقال سفارت آمریکا به قدس با سالروز اشغال فلسطین بیانگر تلاش دولت آمریکا برای تضییع حقوق اعراب و مسلمانان و عدم توجه واشنگتن به مخالفت های ملت های عرب و مسلمان و جامعه مدنی است؛ بی شک همدستی برخی از سران عرب با آمریکا و اسرائیل باعث شده است که واشنگتن در انتقال سفارت خود به قدس گستاخ تر شود.

حزب الله لبنان به شدت با انتقال سفارت آمریکا به قدس مخالف است و از ملت های عرب و مسلمان و آزادیخواهان جهان می خواهد که برای رسوا کردن توطئه های توسعه طلبانۀ آمریکا و اسرائیل فعالیت های ضد استکباری خود را آغاز کنند .

حزب الله افزود: مقاومت و انتفاضه تنها راهکار کارآمد برای آزادسازی مناطق اشغالی است .

حزب الله همچنین از تحمیل مالیات به اماکن عبادی مسیحیان شهر اشغالی قدس نگران است و اعلام می کند که هدف اسرائیل از تحمیل این نوع مالیات اجبار مراکز عبادی مسیحی به بستن درب های خود است و تحمیل این مالیات باعث شده است که مسئولان کلیسای " قیامت " در اعتراض به اقدامات غیرقانونی اسرائیل کلیسای خود را تعطیل کنند.

حزب الله تحمیل مالیات به اماکن عبادی مسیحی قدس را شدیداً محکوم می کند و اعلام می کند که شهر قدس شهر پیروان همه ادیان الهی است و همینگونه باقی خواهد ماند و کشورها و ملت های آزادیخواه و سازمان های ذیربط باید با تلاش رژیم اشغالگر اسرائیل برای تعرض به مقدسات مسلمانان و مسیحیان مقابله کنند .

214

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها