بعیدی‌نژاد: شب گذشته شکست کاملی برای آمریکا و نیکی هیلی رقم خورد

بعیدی‌نژاد: شب گذشته شکست کاملی برای آمریکا و نیکی هیلی رقم خورد
سه شنبه 8 اسفند 1396 - 15:43

سفیر ایران در لندن با اشاره به نشست شورای امنیت درباره یمن با بیان اینکه آمریکا در تحقق اهدافش حتی حمایت کشورهای غربی را هم نداشت، عنوان کرد:‌ شکست کاملی برای آمریکا و نیکی هیلی رقم خورد.

العالم _ ایران / سیاسی

حمید بعید‌ی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در صفحه توئیترش با اشاره به نشست شب گذشته شورای امنیت درباره یمن نوشت: دیروز شورای امنیت بهنگام بحث پیرامون یمن، به جای تلاش برای یافتن راه‌حل جامع برای توقف جنگ و فشار بر سعودی و حامیانش برای پایان دادن به کشتار انسان‌های بیگناه، به عرصه اختلافات سیاسی پیرامون ایران تبدیل شده بود. آمریکا در قطعنامه‌ای که در مورد یمن بود هیچ توجهی به یمن نداشت.

وی عنوان کرد:‌ آمریکا سه هدف را دنبال می‌کرد؛ ایران ناقض تحریم‌ها علیه یمن اعلام شود، به بهانه بحث موشک، قطعنامه یمن و اجرای قطعنامه 2231 مرتبط شده و بحث موشک‌های ایران در دستورکار شورای امنیت قرار گیرد و نهایتا با ناقض دانستن ایران، امکان وضع تحریم‌های جدید شورای امنیت علیه ایران فراهم شود.

سفیر ایران در انگلستان خاطرنشان کرد:‌ آمریکا در تحقق این اهداف حتی حمایت کامل کشورهای غربی را هم نداشت و در نتیجه متن تغییرات زیادی کرد و محکومیت‌ها جای خود را به ابراز نگرانی داد ولی این تغییرات هم به حدی نبود که نگرانی‌های روسیه را تامین کند، لذا قطعنامه وتو شد و شکست کاملی برای آمریکا و شخص نیکی هیلی رقم خورد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها