نقوی: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان دارایی مسئولان را شفاف‌ می‌کند

نقوی: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان دارایی مسئولان را شفاف‌ می‌کند
پنج‌شنبه 10 اسفند 1396 - 18:06

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی گفت: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با هدف شفاف‌سازی دارایی های مسئولان پیش از قبول مسئولیت، حین آن و بعد از آن تهیه و تدوین شده است

العالم - ایران - سیاسی 
 

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به کلید خوردن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: این طرح برپایه این سئوال که اموال خود را از کجا به دست آوردیده‌اید کلید خورده است.

وی با بیان اینکه باید تکلیف اموالی که مسئولان در زمان تصدی خود بر آن پست کسب کرده‌اند مشخص شود، ادامه داد: در اصل 42 و 149 قانون اساسی به این نکات اشاره شده و باید بر اساس این دو اصل افرادی که مسئولیتی در جمهوری اسلامی داشته‌اند اعلام کنند اموالی که به دست آورده‌اند از کدام مجاری بوده است.

بیشتر بخوانید:

"طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان ثروتهای بادآورده را به بیت‌المال بازمی‌گرداند"

نماینده مردم ورامین در مجلس با تاکید بر اینکه این طرح به شفافیت، سلامت اقتصادی و عدالت کمک می‌کند، افزود: پیش از این نیز مسئولان دارایی‌های خود را به قوه قضاییه اعلام می‌کردند اما بررسی‌های بعد از آن فراموش می شد لذا با توجه به شرایط کشور ضرورت ایجاد می‌کرد که در این زمینه قانونگذاری مدونی داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه این طرح با هدف شفاف‌سازی دارایی های مسئولان پیش از قبول مسئولیت، حین آن و بعد از آن تهیه و تدوین شده است، اظهار داشت: این طرح در راستای منویات مقام معظم رهبری درباره برقراری عدالت در کشور است.

نقوی‌حسینی با تاکید براینکه طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در جهت اصلاح مسیر مدیران این نظام است، افزود: این طرح آنچنان شفاف و کامل است که حتی شامل حال همسر و فرزندان مسئولان نیز می‌شود.

 

منبع : تسنیم 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها