سخنگوی کرملین: روسیه قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد

سخنگوی کرملین: روسیه قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد
جمعه 11 اسفند 1396 - 17:58

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه بار دیگر تاکید می کند که به هیچ کشوری حمله نخواهد کرد و تسلیحاتی هم که دیروز توسط رئیس جمهوری اعلام شد، تهدیدی برای آن دسته از کشورها که قصد حمله به روسیه را ندارند، محسوب نمی شود.

العالم - اروپا

شبکه ان. ته. و روسیه با انتشار این خبر به نقل از دیمیتری پسکوف اضافه کرد: سخنگوی کرملین در واکنش به ادعای رسانه های غربی مبنی بر اینکه در فیلم منتشر شده برای نشان دادن تجهیزات جدید هسته ای روسیه، ایالت فلوریدای آمریکا مورد هدف قرار گرفته است، این مطلب را بیان کرد.

پسکوف افزود: هیچ گونه نقشه ای در این انیمیشن دیده نمی شود(خطوط مرزی کشورها در انیمیشن وجود نداشت و نامی از سایر کشورها در کره زمینی که به تصویر کشیده شده بود، وجود نداشت) و اشاره ای هم به نام یک کشور نشد.

به گزارش ایرنا؛ خبرگزاری تاس نیز به نقل از پسکوف نوشت که تسلیحات جدید روسیه در واقع تضمین کننده توازن قوا در جهان است.

سخنگوی کرملین افزود: سخنرانی رئیس جمهوری روسیه در مجلس فدرال، ماهیتی نظامی نداشت بلکه تنها معرفی انواع جدیدی از تسلیحات روسیه بود که تضمین کننده توازن قوای هسته ای در جهان است.

وی افزود: این موضوع را نباید آغاز یک مسابقه تسلیحاتی محسوب کرد و این اقدام تنها واکنش روسیه به نقض توافق ضدموشک بالیستیکی توسط آمریکا و ایجاد سامانه های دفاعی در سراسر دنیا بود که در عمل باعث می شد در آینده توازن راهبردی نیروهای اتمی برهم بخورد و نیروهای راهبردی فدراسیون روسیه خنثی شوند.

پسکوف گفت: معرفی این تسلیحات توسط رئیس جمهوری روسیه علاوه بر ضمانت توازن قوا به نفع ثبات بین المللی نیز است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها