باکو یک پهپاد ارتش ارمنستان را سرنگون کرد

باکو یک پهپاد ارتش ارمنستان را سرنگون کرد
يکشنبه 13 اسفند 1396 - 16:45

وزارت دفاع آذربایجان از سرنگون کردن یک فروند پهپاد ارمنستان در منطقه «آق‌دام» خبر داده است.

العالم ـ آسیا

وزارت دفاع آذربایجان روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرده که یک فروند پهپاد ارمنستان را در منطقه «آق‌دام» واقع در خط مقدم بین دو کشور در منطقه «قره‌باغ» سرنگون کرده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داده که این پهپاد از نوع «X-55» و در حال پرواز تجسسی برفراز مواضع نیروهای جمهوری آذربایجان در منطقه آق‌دام بوده است.

آق‌دام در جنوب غربی جمهوری آذربایجان است و با مرکزی به همین نام که اکنون شهری خالی از سکنه و تحت کنترل نیروهای ارمنی است. شهر آق‌دام در سال 1993 میلادی در خلال مناقشه قره باغ بیش از 160٬000 سکنه داشت.در حال حاضر بیش از نیمی از بخش آق‌دام تحت کنترل نیروهای ارمنستان است و  قسمتی نیز به عنوان منطقه حائل میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار دارد.

وزارت دفاع آذربایجان تصاویر پهپاد سرنگون شده ارمنستانی را منتشر کرده است.

مناقشه جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ، از زمان فروپاشی شوروی سابق و به استقلال رسیدن آن دو آغاز شد که در پی این اختلافات جنگی بین دو کشور در گرفت و بیش از سه سال طول کشید و در نهایت اوایل سال ۱۹۹۴ به پایان رسید اما به رغم پایان یافتن جنگ، مناقشه میان دو کشور همچنان ادامه دارد.

در جنگ سه ساله بسیاری از مردم و نظامیان در طرف درگیری جان خود را از دست دادند و بر طبق اخبار موجود بیش از ۳۵ هزار نفر در این جنگ کشته شدند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها