حکم جلب وزیر کشور سابق تونس صادر شد

حکم جلب وزیر کشور سابق تونس صادر شد
جمعه 25 اسفند 1396 - 07:55

منابع خبری تونسی اعلام کردند دادگاه نظامی تونس حکم جلب «محمد ناجم الغرسلی» وزیر کشور سابق را صادر کرد و ماموران امروز پنجشنبه برای دستگیری او به خانه اش رفتند.

العالم- تونس

 به نقل از تارنمای خبری رادیو «موزائیک» ماموران امروز به منزل الغرسلی برای دستگیری او رفتند اما به دلیل اینکه او در محل اقامتش نبود، موفق به دستگیری او نشدند.
تارنمای «رادیو«شمس اف ام » تونس نیز نوشت، «صابر بوعطی » وکیل الغرسلی گفت، وکلای وی تصمیم به تحریم جلسات دادگاه به ریاست قاضی کنونی پرونده گرفته اند زیرا قاضی پیش از شنیدن سخنان الغرسلی، طی حکمی مصونیت او را لغو کرده است.
بوعطی محاکمه موکلش را سیاسی دانست و گفت«یوسف الشاهد» نخست وزیر تونس از این پرونده برای اعمال فشار بر احزاب سیاسی استفاده می کند.
صابر بوعطی وکیل وزیر کشور پیشین تونس شایعات فرار موکلش به خارج را رد کرد و گفت او همچنان در تونس است اما وضعیت سلامتی او وخیم و اکنون تحت درمان است .
الغرسلی به اتهام توطئه ضد امنیت تونس محاکمه می شود.
«محمد ناجم الغرسلی» تا چند ماه پیش سفیر تونس در مغرب بود.
تارنمای خبری «اخبار المغرب » 12 آبان گذشته نوشته بود، قاضی تحقیق دادگاه نظامی تونس از وی در خصوص توطئه ضد امنیت کشور در پرونده «شفیق الجرایه» سرمایه دار معروف و «صابر العجیلی» رئیس سابق دستگاه مبارزه با تروریسم بازجویی کرده بود.
این پایگاه خبری افزود: قاضی تحقیق در تاریخ 23 اوت 2017 (دوم شهریور 1395) به مدت سه ساعت از وی سوال هایی در مورد مساله شفیق الجرایه سرمایه دار دستگیر شده که متهم به توطئه ضد امنیت تونس است، کرده بود.
الباجی قائد السبسی رئیس جمهوری تونس 17 فوریه 2016 (28 بهمن 1394) الغرسلی را به عنوان سفیر تونس در مغرب معرفی کرد. او پیش از این در دولت «حبیب الصید» وزیر کشور بود.

ایرنا

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها