تعیین حقوق کارگران درسال ۹۷ به نتیجه نرسید/ ادامه رایزنی در جلسه شنبه

تعیین حقوق کارگران درسال ۹۷ به نتیجه نرسید/ ادامه رایزنی در جلسه شنبه
جمعه 25 اسفند 1396 - 17:22

تعیین نهایی محاسبه حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده به دلیل اختلاف مواضع در جلسه امروز به نتیجه نرسید و به ادامه رایزنی در جلسه روز شنبه موکول شد.  

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

صبح امروز (جمعه) دویست و هفتاد و دومین نشست رسمی شورای عالی کار با حضور وزرای اقتصاد، صنعت و کار و همچنین نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی در وزارت کار برگزار شد.

به گفته علی ربیعی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، در نشست امروز اختلاف‌نظرهای زیادی میان گروه‌های کارگری و کارفرمایی وجود داشت.

در حاشیه این نشست ربیعی با اشاره به اینکه جلسه بعدی شورای عالی کار فردا (شنبه) ساعت 8 شب برگزار خواهد شد، گفته است، در خصوص تعیین حقوق و دستمزد  کارگران برای سال آینده، نرخ تورم و سبد معیشت را مد نظر خواهیم داشت.

ربیعی خاطرنشان کرده که به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران، بهبود و افزایش تولید نیز هستیم.

وی گفته که صبح فردا ابتدا با گروه کارگری و سپس با گروه کارفرمایی به صورت جداگانه جلسه خواهد داشت تا دیدگاه های دوطرف را درباره حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده به یکدیگر نزدیک کند. 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که مسئول شورای عالی کار هم است، خاطرنشان کرده که بعد از این جلسات، قرار است ساعت 8 شب شنبه با حضور دو گروه نمایندگان کارگری و کارفرمایی و وزرای مربوطه به عنوان نمایندگان دولت در این باره به توافق برسیم. 

حداقل دستمزد کارکنان مشمول قانون کار برای سال جاری (1396) 14.5 درصد برای حد اقل بگیران و  12 درصد برای سایر سطوح تعیین شده بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها