ستاد مشترک ارتش روسیه:

آمریکا به دنبال بهانه برای حمله به سوریه است / غرب ترویست ها را برای استفاده از گاز های سمی آموزش می دهد

آمریکا به دنبال بهانه برای حمله به سوریه است / غرب ترویست ها را برای استفاده از گاز های سمی آموزش می دهد
شنبه 26 اسفند 1396 - 17:04

ریاست ستاد مشترک ارتش روسیه اعلام کرد اطلاعاتی در دست دارد که بیانگر آماده شدن آمریکا برای حمله نظامی به سوریه می شود

العالم - سوریه 

ستاد مشترک ارتش روسیه اعلام کرد کارشناسان و متخصصان آمریکا عناصر مسلح را در التنف سوریه برای استفاده از تسلیحات شیمیایی آموزش می دهند.

این ستاد در ادامه آورده است؛ گروه‌های مسلح حدود 20 تن گاز شیمیایی کلر به مناطق کاهش تنش در در جنوب سوریه منتقل کرده‌اند.

ستاد کل نیروهای مسلح روسیه همچنین گفته است، آمریکا واحدهای موشکی خود در شرق مدیترانه، خلیج فارس و دریای سرخ را برای حمله به اهدافی در سوریه تشکیل داده است.

در بیانیه امروز وزارت دفاع روسیه علاوه بر این هشدار داده شده که فاجعه انسانی که در غوطه شرقی دمشق در حال وقوع است، عمدتا نادیده گرفته می‌شود.

«سرگئی رادسکوی» سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در کنفرانس خبری امروز تأکید کرد: «ما اطلاعات موثقی داریم مبنی بر اینکه مربیان آمریکایی تعدادی از گروه‌های مسلح را در محدوده شهر «التنف» آموزش‌ داده‌اند تا اقدامات تحریک‌آمیزی به ویژه با استفاده از تسلیحات شیمیایی در جنوب سوریه به راه اندازند».

وی افزود: «اوایل ماه مارس، این گروه‌های تخریبگر به مناطق کاهش تنش در جنوب سوریه و در شهر درعا مستقر شدند، جاییکه نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه مستقر هستند، اعزام شدند.»

وی در ادامه هشدار داد که این اقدامات تحریک‌آمیز به طور گسترده در رسانه‌های غربی پوشش داده می‌شود و در نهایت به عنوان بهانه‌ای از جانب ائتلاف به رهبری آمریکا برای انجام حملاتی علیه سوریه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها